باشگاه خبرنگاران/مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: از تعداد کنتور‌های خراب شهروندان استان زنجان در سال گذشته بیش از ۶ هزار فقره کنتور تعویض و استاندارد سازی شده است.
علیرضا جزء قاسمی تعداد کنتور‌های خراب در شهر‌های استان را بیش از ۶ هزار فقره اعلام کرد و افزود: از این تعداد کنتور خراب ۶۴۰ فقره در ۲ ماهه نخست سال جاری تعویض و استاندارد سازی شده است.
وی افزود: در سال گذشته شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بیش از هزار و ۴۰۰ فقره انشعاب غیر مجاز را در شهر‌های استان زنجان شناسائی و هزار و ۱۰۰ فقره از این انشعابات را به مجاز تبدیل کرد.
مدیر عامل شرکت آبفای استان زنجان تصریح کرد: در ۲ ماهه نخست سال جاری نیز ۱۶۴ فقره انشعاب غیر مجاز در شهر‌های استان زنجان شناسایی و جمع آوری شده است.
جزء قاسمی گفت: از میزان انشعابات غیر مجاز شناسائی شده در سال جاری تا کنون ۷۷ فقره پس از طی مراحل قانونی تبدیل به مجاز گردیده و مابقی نیز در اسرع وقت از غیرمجاز به مجاز تبدیل می‌شود.
وی افزود: بیشترین تعداد انشعابات غیر مجاز شناسائی شده به ترتیب مربوط به شهر‌های زنجان و قیدار بوده و شهر‌های آببر، دندی، حلب، چورزق و نیک پی نیز شهر‌هایی بودند که هیچ انشعاب غیر مجازی نداشته اند.
این مسئول با اشاره به اینکه استفاده از انشعاب‌های غیر مجاز جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد افزود: شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با آن دسته از افرادی که به صورت خود اظهاری به قانونی کردن انشعاب آب اقدام کنند، همکاری‌های لازم را خواهد داشت.
مدیر عامل شرکت آبفای استان زنجان با اشاره به اینکه حجم زیادی از آب شرب شبکه توزیع شهری به دلیل تخلف برخی افراد و استفاده غیر مجاز در بخش‌های کشاورزی، باغداری و صنعتی هدر می‌رود گفت: به همین منظور شناسائی و جمع آوری این نوع انشعابات به صورت مستمر پیگیری شده و در دستور کار قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd