باشگاه خبرنگاران/معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از فعالیت ۶۱ رقبه در راستای رونق تولید خبر داد.
قاسملو با اشاره به این که در استان ۲۸۰۰ موقوفه با ۲۷ هزار رقبه وجود دارد گفت: از این آمار ۲۲۷ رقبه صنعتی داریم که در امر تولید فعال هستند.
وی افزود: از ۲۲۷ رقبه صنعتی در استان ۶۱ رقبه در حال حاضر فعال است و دیگر رقبات نیز در حال اخذ مجوز و یا اخذ پروانه می‌باشند.
قاسملو در ادامه از فعالیت ۸ هزار و ۸۰۰ رقبه کشاورزی در استان خبر داد و گفت: این رقبات حدود ۳۶۰ هزار هکتار از زمین‌های استان را شامل می‌شود.
به گفته معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بیشترین رقبات بخش صنعت نیز در شهرستان ابهر و خرمدره دایر است.
وی خاطر نشان کرد: بیش از ۵۰ هزار نفر بر روی رقبه‌های کشاورزی، صنعتی، معدنی، خدماتی و مسکونی در استان مشغول به کار هستند.
قاسملو ادامه داد: تمام عواید موقوفات به خود مناطقی که وقف شده است بر می‌گردد و همچنین علاوه بر اشتغالزایی باعث رونق تولید نیز شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd