ایرنا/کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: آسمان این استان در تعطیلات عید سعید فطر صاف و با روند تدریجی افزایش دما پیش بینی شده است.
حسین سلطانی افزود: وضعیت جوی امروز این استان با آسمانی صاف پیش بینی شده است که در ساعات بعدازظهر احتمال تشکیل موقت ابر و وزش باد ضعیف وجود دارد.
وی اظهار داشت: طی روزهای پایانی هفته به دلیل شرایط فصلی و محلی و افزایش محسوس دمای هوا در بعدازظهر و عصر افزایش پوشش ابر و بارش رگباری پراکنده و رعد و برق در برخی نقاط این استان دور از انتظار نیست.
این کارشناس ادامه داد: طی این مدت سرعت وزش باد در استان بین ۲۰ تا ۴۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نکته مهم افزایش تدریجی دما است که این روند در برخی نقاط این استان بیشتر خواهد بود.
به گفته سلطانی هم اکنون دمای بیشینه شهر زنجان ۲۸ درجه بالای صفر است که این وضعیت در روز جمعه به ۳۳ درجه خواهد رسید و با توجه به میانگین دمای ماه خرداد بین ۳۰ تا ۳۱ درجه، افزایش نشان می‌دهد.
وی خاطر نشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته زنجان با دمای کمینه ۱۰ درجه خنک ترین و آببر طارم با دمای بیشینه ۳۶ درجه بالای صفر گرمترین شهرهای این استان بودند و این در حالی است که مردم طارم تا پایان هفته دمای حدود ۴۰ درجه ای را تجربه خواهند کرد.
هم اکنون این اداره کل ۶۰ ایستگاه هواشناسی در استان دارد که از این تعداد ۳۰ ایستگاه به صورت خودکار اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd