ایرنا/رییس حفاظت محیط زیست خداآفرین از نجات یک قلاده توله خرس سه ماهه قهوه ای در این شهرستان از مارگزیدگی خبرداد.
مرتضی نعمت پور افزود: اهالی روستای "قاقالو"دربخش منجوان از مشاهده یک توله خرس درمحدوده این روستا گزارش دادند که با حضور به موقع محیط بانان و انتقال آن به مرکز دامپزشکی از مرگ ناشی از مارگزیدگی نجات یافت.
وی از تلاش محیط بانان خداآفرین و کلیبر برای یافتن خرس مادر خبرداد وافزود: تاکنون تلاش های محیط بانان دراین جستجو بی نتیجه بوده و احتمال دارد که خرس مادر توسط شکارچیان غیرمجاز درجنگلهای محدوده این روستا شکارشده باشد.
نعمت پور گفت: تلاش می کنیم با پیداکردن خرس مادر این توله را همراه مادر در جنگل رها سازی کنیم و درصورت پیدا نشدن خرس مادر این توله به تیمارگاه اداره کل حفاظت محیط زیست تحویل داده و موضوع ازطریق مراجع قضایی پیگیری خواهدشد.
رییس حفاظت محیط زیست خداآفرین با اعلام اینکه این توله خرس در سلامت کامل به سر می برد گفت، جنگلهای ارسباران محل زندگی خرس قهوه ای است.
۶۲ هکتار ازجنگلهای ارسباران درشهرستان خداآفرین قرار دارد که این جنگلها محل زندگی گونه های جانوری و گیاهی نادر از جمله خرس قهوه ای است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf