ایرنا/ حسن ارگی شامگاه پنجشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: همواره در روزهای تعطیل سال شاهد ترافیک سنگین در محورهای اصلی تهران به استان‌های شمالی کشور هستیم که این امر باعث کلافه شدن مسافران به دلیل حضور در ترافیک‌های چندین ساعته می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: جاده گردشگری سمنان- کیاسر با برخورداری از جاذبه‌های طبیعی منحصر به فرد قابلیت تردد میلیون‌ها مسافر در سال به شهرهای شمالی کشور را دارد.
ارگی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای تردد هزاران مسافر در روز از این محور فراهم است، گفت: جاده گردشگری سمنان-کیاسر نیازمند معرفی به مسافران است.
فرماندار مهدیشهر گفت: مسافران در کمتر از سه ساعت با وسایل نقلیه می‌توانند از سمنان به شهرهای شمالی و به سواحل دریای خزر سفر کنند و باید با اطلاع رسانی دقیق این جاده راهبردی برای تردد مسافران مورد توجه قرار گیرد.
ارگی تصریح کرد: گردشگری جاده‌ای یکی از ظرفیت‌های مهم اشتغال آفرین برای توسعه اقتصادی استان است که در چند سال گذشته به معنی واقعی از آن بهره نبردیم.
وی اضافه کرد: انعقاد تفاهم نامه همکاری از سوی فرمانداری مهدیشهر با فرمانداری ساری برای افزایش تردد و اجرای طرح کویر تا خزر در دستور کار قرار دارد.
ارگی با بیان اینکه چشم اندازهای طبیعی محور سمنان-کیاسر برای جذب مسافران عبوری بی نظیر است، گفت: با برنامه ریزی اصولی می‌توان سمنان را به مقصد گردشگری کشور تبدیل کرد.
فرماندار مهدیشهر گفت: مسافرانی که بعد از تعطیلات عید سعید فطر قصد بازگشت از شهرهای شمالی کشور را دارند، جاده کیاسر-سمنان را برای تردد انتخاب کنند.
شهرستان مهدیشهر در استان سمنان از طریق از دو محور به کیاسر و قائمشهر مازندران دسترسی دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c