ایرنا/ سرهنگ موسی ارضا حیاتی در گفت و گویی اظهار داشت: ۲ گروه از یگان حفاظت منابع طبیعی شیروان در قالب هشت نفر برای مهار آتش و پیشگیری از خسارت و سایر حوادث به منطقه اعزام شدند.
وی با بیان اینکه آتش سوزی پنجشنبه شب مهار شده است گفت: هنوز آماری دقیقی از سطح خسارت دیده بر اثر این آتش سوزی مشخص نشده است
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: پیش بینی می‌شود علت آتش سوزی از سوی دامداران باشند زیراکه هم اکنون مراتع این منطقه به دلیل بارش‌های خوب بهاری دارای پوشش گیاهی خوب است.
حیاتی افزود: شماره تلفن ۱۵۰۴ به عنوان خط ارتباطی یگان حفاظت منابع طبیعی استان با مردم به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در ارتباط با آتش سوزی، تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی و برخورد با متخلفان است که گزارش‌های مردمی کمک شایانی به پیشگیری از حوادث می‌کند.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیروان گفت: همه ساله با فصل بهار و تفریح شهروندان شاهد این گونه حوادث هستیم.
جعفر حیدری اظهار داشت: آتش سوزی امروز بر اثر سهل انگاری مسافران و چوپانان برای علف و هیزم خشک بوده که متأسفانه به علت خاموش نکردن آن و ترک کردن محل، شاهد بروز حادثه بوده‌ایم.
کوه شاه جهان نام بلندترین قله ارتفاعاتی است که دنباله آن‏ به کوه‌های بینالود و آلاداغ می‌رسد.
گستره شهرستان شیروان ۴۰۰ هزار هکتار است که ۲۹۰ هزار هکتار آن به صورت منابع طبیعی تجدید شونده و ۱۱۰ هزار هکتار جزو اراضی مستثنیات قانونی شخصی شامل زمین‌های زراعی، باغ‌ها، جاده‌ها و محوطه‌های روستا و شهرها است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45