ایرنا/رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیجار گفت: یک جوان ۲۴ ساله به علت نزدیک شدن بیش از حد به آب و لغزش خاک، به درون رودخانه صلوات آباد افتاد و غرق شد.
رسول حیدری روز شنبه اظهار داشت: این فرد عصر جمعه برای تفریح به همراه خانواده به حاشیه رودخانه صلوات آباد رفته بودند که به علت لغزش خاک در زیر پای وی، به درون آب افتاده و غرق می‌شود.
وی با بیان اینکه جسد این فرد پس از ۲ ساعت تلاش غواصان از آب بیرون کشیده شد، افزود: در ایام گرم سال، مردم برای تفریح و شنا در این رودخانه مراجعه می‌کنند که به علت وجود گودال‌های عمیق در برخی نقاط، احتمال چنین حوادث ناگواری برای خانواده‌ها وجود دارد.
حیدری به شهروندانی که به فن شنا آشنا نیستند توصیه کرد از شنا کردن در رودخانه‌ها، سدها و دریاچه‌ها جدا خودداری کنند تا از بروز چنین حوادثی پیشگیری شود.
به گزارش ایرنا، پارسال در همین ایام، مرد ۳۵ ساله ایی به علت عدم آشنایی با فن شنا در این رودخانه جان خود را از دست داده بود.
رودخانه قزل اوزن از کوه‌های چهل چشمه دیواندره سرچشمه می‌گیرد، این رودخانه به علت کاهش باران در سال‌های اخیر به صورت فصلی و در بهار پر آب است.
هر ساله با فرا رسیدن فصل تابستان و آغاز گرمای هوا، شمار قربانیان ناشی از غرق شدن در رودخانه‌های استان کردستان افزایش می‌یابد.
بیجار با ۸۹ هزار نفر جمعیت در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34