نمناک/ مصوبه تغییر ساعت کاری ادارات در استان های 1. کرمان، 2. یزد، 3. ایلام، 4. کرمانشاه، 5. تهران، 6. سیستان و بلوچستان، 7. هرمزگان، 8. بوشهر و 9. خوزستان اجرا می شود.

ساعات کار ادارات
هیئت وزیران در جلسه عصر روز یکشنبه 13 خرداد به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی با پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر جابجایی ساعات کار ادارات و دستگاه های دولتی، بانک ها، شهرداری ها و سایر مؤسسات عمومی غیردولتی برای بهینه سازی مصرف انرژی موافقت کرد.
در این جلسه، به استانداران در تمامی شهر های استان های هرمزگان، خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان و نیز شهرستان های استان های دیگر که دمای بالاتر از 45 درجه دارند، اجازه داده شد بنا بر تشخیص شرکت های توزیع نیروی برق، ساعات شروع و پایان کار ادارات و دستگاه های مشمول را به ساعت 6:30 صبح تا 13:30 تغییر دهند.
وزارت نیرو معتقد است که بیش از 20 هزار مگاوات برق توسط دستگاه های سرمایشی همانند کولر، یخچال و فریزر مصرف می شود که از این میزان 4 هزار مگاوات مربوط به دستگاه های دولتی و وزارتخانه ها است.
مصوبه تغییر ساعت کاری ادارات در استان های 1. کرمان، 2. یزد، 3. ایلام، 4. کرمانشاه، 5. تهران، 6. سیستان و بلوچستان، 7. هرمزگان، 8. بوشهر و 9. خوزستان اجرا می شود.
تغییر ساعات کاری ادارات استان ایلام
استانداری ایلام نیز در بخشنامه ای ابلاغ کرد، ساعات اداری شهرستان های جنوبی این استان شامل بدره، دره شهر، آبدانان، دهلران و مهران که دمای گرما در فصل تابستان بالا است از اول خرداد تا پایان شهریور ماه تغییر می کند. بر اساس این بخشنامه ساعات کاری این ادارات از ساعت 6 و نیم صبح تا 2 و نیم بعدظهر تعیین شده است که البته ساعات کاری مراکز درمانی و بانک ها مشمول این تغییر ساعت نمی شود.
تغییر ساعت کاری در هرمزگان
ایرج حیدری، معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان همچنین در این باره گفت:ساعات کار دستگاه های اجرایی استان در روز های شنبه از ساعت 7 الی 16 و سایر روز های هفته (از یکشنبه تا چهارشنبه) از ساعت 7 الی 15:45 می باشد. دستگاه های اجرایی هرمزگان در روز های پنج شنبه تعطیل هستند. بیمارستان ها، مراکز خدمات درمانی و امداد رسانی، بانک ها (به جز ستاد) و مراکز خدمات عمومی مشمول این بخشنامه نمی باشند. 
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a