ایرنا/تنوع آب وهوایی ایلام امسال نمود بدیعی یافته ، هنوز موضوع بارش های سیل اسای بهاری قید گذشته را نیافته که دمای گدازنده هوا با عنوان موج اول گرما میدان دار رویدادهای اب وهوایی این استان و البته خبرهای رسانه ای آن ، شده است.
کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی ایلام با ذکر اینکه دمای هوا در استان ایلام به ۴۸ درجه رسیده است از شهروندان خواست از ترددهای غیرضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
ساسان رستمی افزود: روند فزاینده دمای هوا تا اواخر هفته آینده در مناطق مختلف استان ایلام جریان دارد.
کارشناس هواشناسی ایلام از این افزایش و تداوم هوای گرم ایلام به عنوان اولین موج گرمای امسال استان ایلام نام برد و اظهار داشت: انتظار می‌رود که این روند تا اخر هفته آینده ادامه داشته باشد.
وی با ذکر اینکه روزهای آینده جو استان پایدار و در برخی ساعات وزش باد می‌تواند در استان وجود داشته باشد به مرز نسبتاً شدید تا شدید هم برسد نتیجه گرفت: این مسئله تا حدی احتمال غبار محلی و غبار آلود بودن را با توجه به رطوبت منطقه می‌تواند به همراه داشته باشد.
کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی ایلام همچنین توصیه کرد: لازم است در خصوص مصرف حامل‌های انرژی و همچنین خطر گرمازدگی به ویژه برای افراد سالمند و خردسال توجه لازم به عمل آید.
وی دمای کنونی ایلام را ۳۷.۵ درجه عنوان کرد که این میزان گرما برای منطقه سردسیر و کوهستانی ایلام در میانه خرداد زیادی گرم به نظر می‌رسد.
رستمی دمای هوا در شهرستان‌های گرمسیری مهران و دهلران را ۴۸ درجه سانتی گراد عنوان کرد.
اعلام دمای ۴۸ درجه‌ای برای جنوب استان ایلام درحالی است که برخی افراد میزان واقعی گرما را بیشتر از میزان اعلام شده می‌دانند که البته همواره گرایشی در مردم برای بیشتر دانستن میزان گرما از عدد اعلام شده وجود داشته است که شاید اختلاف این دو از تفاوت محاسبه ریشه گیرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a