آخرین خبر/ یک گفت و گوی کاملا اتفاقی در گردنه های سخت جاده شیراز-سپیدان!
وقتی دل به جاده می زنی ممکن است سوژه های جالبی از پس فراز و نشیب جاده به ذهنت برسد و چه خوب که یک سوژه ناب رکاب زنان از کنارش گذر کنی.
در جاده سپیدان به سمت شیراز در گردنه هایی که ماشین به سختی بالا می رود توان یک توریست حدودا ۳۰ ساله برای رکاب زدن چرخی که دو برابر وزن دوچرخه وسایل سفر خود را حمل می کند قطعا نظر هر رهگذری را به سوی خود جلب می کند و من نیز از این قاعده مستثنی نبودم .
دیویدا زاندونلا توریست دوچرخه سوار ایتالیایی که بعد از ۲۶هزار کیلومتر رکاب زدن به ایران رسیده است به ما گفت : نزدیک یک سال است که سفر می کنم و حدود ۳۰ کشور مختلف اروپایی را رکاب زده ام که از آن جمله می توان به کشورههای نروژ ، ترکیه ، آذربایجان و در حال حاضر ایران اشاره کرد .
او افزود : اگر بخواهم هر کشوری را به ویژگی های خودم که زیبایی ، طبیعت ،مهمان نوازی و آثار تاریخی است بسنجم به جرات می توان گفت که ایران همه این ویژگی ها را یک جا دارد و ایران یکی از بهترین کشورهایی بوده که سفر کرده ام و هرچقدر از طبیعت و مهمان نوازی این سرزمین پارسی بگویم کم است به عنوان مثال من در اکثر کشور هایی که سفر کرده ام بیشتر کمپ زده و غذا را خودم طبخ کرده ام اما در ایران بیشتر مهمان مردم این کشور بوده ام.
این توریست ایتالیایی همچنین گفت : صرفا به خاطر علاقه شخصی خود به دوچرخه سواری شروع به سفر با این وسیله کرده ام ولی قطعا بعد از ترک ایران به تمام دوستان خود و مردمانی که در کشورهای دیگر می بینم توصیه می کنم به ایران سفر کرده و این کشور را آن طور که هست معرفی می کنم .
وی در توصیف ایران اظهار داشت : این کشور پهناور تمام زیبایی های دنیا را به تنهایی دارد یک جا بی نظیر ترین صحرا را می بینی و این در حالی است که در جایی دیگر از این کشور پهناور از سر سبزی مبهوت می مانی که به کدام قسمت خیره شوی.
وی در پایان اضافه کرد: دقیقا پایان سفرم معلوم نیست ولی بعد از ترک ایران به سمت مغولستان حرکت خواهم کرد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913