ایرنا/رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری بانه گفت: در سال گذشته ۱۲۱ هکتار از عرصه های طبیعی این شهرستان در ۲۴ فقره آتش سوزی طعمه حریق شد که بیشتر عامل آتش سوزی ها انسانی است.
عثمان صالح زاده با بیان اینکه عامل بیش از ۹۰ درصد آتش سوزی‌ها انسانی غیر عمدی است، اظهار داشت: نقشه پهنه بندی مناطق بحرانی، نیمه بحرانی و مناطق عادی در زمینه وقوع آتش سوزی مشخص شده که بیشتر آتش سوزی‌ها در بخش مرکزی اتفاق می‌افتد و بخش مرکزی به عنوان منطقه بحرانی مشخص شده است.
وی اضافه کرد: بخشی از آتش سوزی‌ها در نوار مرزی وارد کشور می‌شود که با توجه به مین گذاری این منطقه اکیپ‌های اطفای حرق نمی‌توانند این آتش سوزی‌ها را مهار کنند.
صالح زاده با بیان اینکه عامل آتش سوزی‌های طبیعی و غیر طبیعی است، افزود: آتش سوزی غیر طبیعی (انسانی) به ۲ بخش عمدی و غیر عمدی تقسیم می‌شود که بیشتر آتش سوزی‌ها در اثر بی احتیاطی برخی افراد در روستاهای که تراکم جمعیتی بالا دارند، ایجاد می‌شود.
وی به آموزش‌های حفظ مناطع طبیعی در راستای اقدامات پیشگیرانه اشاره کرد و یادآور شد: آتش سوزی‌های در عرصه‌های طبیعی بانه با همکاری اقشار مختلف جامعه، دوستداران طبیعت، ورزشکاران، کوهنوردان، انجمن‌های فرهنگی و ادبی، همیاران طبیعت و اکیپ‌های اطفای حریق کنترل و مهار می‌شود.
۸۴ درصد شهرستان بانه را عرصه‌های طبیعی تشکیل می‌دهد و بیش از ۵۰ هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی بانه را جنگل بویژه جنگل‌های بلوط تشکیل می‌دهد.
شهرستان مرزی با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34