تسنیم/ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از فعال شدن گیت ویژه تورهای گردشگری در مرز مهران خبر داد.
عبدالمالک شنبه زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای سفر به کشور عراق و استان‌های نجف المثنی و دیوانیه و عقد قرارداد با بخش خصوصی عراق مبنی بر ورود تورهای گردشگری به ایلام نخستین تور 47 نفره گردشگری جهت باردید از جاذبه های گردشگری، آثار تاریخی وارد استان شدند.
وی افزود: برای جلوگیری از مشکلات ورود گردشگران عراقی به ایلام گیت ورود و خروج ویژه تورهای گردشگری عراقی در پایانه مرزی مهران راه‌اندازی می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بیان داشت: حضور گردشگران در استان علاوه بر معرفی جاذبه های تاریخی و صنایع دستی سودآوری را نیز برای بخش خصوص به‌همراه خواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد: وجود توانمندی ها و پتانسیل های استان در زمینه های مختلف میراث فرهنگی، جاذبه های تاریخی، صنایع دستی، هنرهای سنتی سبب رونق تولیدات داخلی خواهد شد.
شنبه زاده تاکید کرد: مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و سایر بخشهای استان نیز آماده استقبال و پذیرایی از گردشگران عراقی هستند.
وی وجود مشترکات فرهنگی، دینی و تاریخی را از مهمترین زمینه ها و دلایل توسعه همکاریهای فی مابین بین ایران و عراق در بحث گردشگری دانست.
مدیرکل میراث فرهنگی ادامه داد: همچنین در راستای توسعه گردشگری سلامت این گردشگران از مراکز درمانی سطح استان ایلام نیز بازدید خواهند کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a