صدا و سیما/ مدیرکل مدیریت بحران این استان گفت: آتش سوزی که از 3 روز گذشته تاکنون در مراتع مناطق مختلف استان آغاز شده هم اکنون در برخی نقاط ادامه دارد.
محمدی تبار افزود: آتش سوزی ها در مراتع و جنگل های منطقه حفاظت شده کوه خامی و لار و پیچاب از دیروز تاکنون ادامه دارد افزود: آتش سوزی دربخشی از ارتفاعات منطقه حفاظت شده خامی شامگاه گذشته پس از ۱۳ ساعت تلاش مهار شد و هم اکنون تلاش برای مهار آتش مراتع و مزارع پایین دست خامی ادامه دارد.
وی ادامه داد: تلاش برای استقرار بالگرد ارتش هم اکنون ادامه دارد و بالگرد شرکت نفت نیز در 24 ساعت گذشته برای مهار آتش سوزی به این منطقه اعزام شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استان اضافه کرد: ساعتی پیش نیروهای محیط زیست، منابع طبیعی، دهیاری و شوراها، مردم محلی، بسیجیان و تشکل های مردم نهاد برای مرحله دوم مهار آتش به این منطقه اعزام شدند.
بخشدار مرکزی باشت هم گفت: برای مهار آتش سوزی در ارتفاعات کوه خامی، هشت سورتی پرواز بالگرد برای انتقال ۵۰ نیرو و امکانات به ارتفاعات منطقه حفاظت شده خامی در روز گذشته انجام گرفت.
انبازپور افزود: وسعت و علت وقوع آتش سوزی در منطقه حفاظت شده کوه خامی در دست بررسی است.
کوه سه هزار و ۱۷۲ متری خامی با ۱۰ قله بالای سه هزار متر ارتفاع، یکی از رشته کوه زاگرس است که بین دو شهرستان گچساران و باشت واقع شده است.
ارتفاع علوفه و مراتع در کوه خامی به دلیل بارندگی مناسب در سال جاری تا یک متر هم می‌رسد.
منطقه حفاظت شده خامی ۲۵ هزار و ۶۷۱ هکتار وسعت دارد که در سال ۷۸ با هدف حمایت از جمعیت جانوری به عنوان منطقه حفاظت شده مورد حفاظت قرار گرفت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277