کُردپرس/هواشناسی کردستان اعلام کرد: از فردا یکشنبه تا روز سه شنبه 21 خرداد ماه در کردستان، وزش باد همراه با رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می شود که امکان آبگرفتگی موقت معابر شهری و روستایی در برخی مناطق استان دور از انتظار نیست.
رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان در گفت و گو با کُردپرس اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه ها و خروجی مدل های هواشناسی، افزایش موضعی ابر، وزش باد گاها شدید و احتمال بارش های خفیف و پراکنده در برخی از نواحی نیمه شرقی استان پدیده های قابل توجه هواشناسی طی امروز شنبه خواهند بود.
بهرام چاره خواه افزود: از روز یکشنبه 19 خرداد ماه تا اواخر وقت سه شنبه 21 خرداد بطور متناوب استان در دامنه ناپایداری و بارش قرار خواهد گرفت که پیامد آن تشکیل و رشد ابر، وزش باد همراه با رگبار باران رعد و برق با احتمال تگرگ است.
به گفته او بخش فعال و عمده بارش ها در ساعات بعدازظهر تا شب اتفاق میافتد که در روزهای دوشنبه و سه شنبه حجم زیادی از بارش ها روی می دهد.
چاره خواه خاطرنشان کرد: مناطق شمالی، شرقی و مرکزی استان (دیواندره، زرینه، بهارستان، هزارکانیان، منطقه سرشیو، قروه، دهگلان و بیجار) نسبت به سایر نواحی از بارش بیشتری بهره مند می شوند.
او ادامه داد: با توجه به ویژگی بارش های بهاری امکان آب گرفتگی های موقت و سیلابی شدن مسیل ها به ویژه برای مناطق مستعد وجود دارد.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان با یادآوری اینکه همراه با این بارش ها تندباد لحظه ای رعد و برق و احتمال تگرگ نیز پیش بینی می شود، متذکر شد: همچنین در روزهای سه شنبه و چهارشنبه با توجه به خیزش گرد و خاک بر روی عراق و سوریه، بخشی از آن به استان منتقل شده که موجب کاهش کیفیت هوا و دید خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34