ایرنا/ ایرج مصطفوی روز شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی، طی امروز تا دوشنبه بیستم خرداد ۹۸، با تقویت امواج ناپایدار در برخی نقاط و با شدت بیشتر در نواحی شمالی، ارتفاعات شمال غربی و بخش‌هایی از مرکز و جنوب و غرب استان سمنان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می‌شود.
وی بیان کرد: دمای هوای این استان در این مدت، بین سه تا پنج درجه درجه کاهش نسبی دارد.
سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان توصیه کرد: با توجه به شرایط فصلی و رگباری بودن بارش‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب، و سیلابی شدن مسیل‌ها در برخی نقاط استان و نیز وزش باد شدید و خسارات احتمالی، رعد و برق، احتمال صاعقه و تگرگ، تمهیدات لازم صورت گیرد.
مصطفوی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای هوای شهر سمنان ۲۵ و بیشینه دما ۳۷ درجه سانتیگراد بود.
سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان تصریح کرد: در این مدت، مجن با کمینه ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین و باغستان با حداکثر دمای ۴۱ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.
مصطفوی اظهارداشت: دامغان با ۷.۸ میلیمتر بیشترین بارش باران را در ۲۴ ساعت گذشته داشت.
سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به شهرستان دامغان با ۷۹ کیلومتر بر ساعت بود.
سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c