ایسنا/ رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج گفت: بسیاری از مدیران شهرداری، بازنشسته سایر ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی هستند.
سارا دشت‌گرد اظهار کرد: بسیاری از افرادی که به صندلی ‎ های مدیریتی شهرداری تکیه زده‌اند، بازنشسته سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها هستند.
وی ادامه داد: درست است که تجربه این افراد می‌تواند نقش به سزایی در پیشبرد اهداف مدیریت شهری داشته باشد ولی نباید فراموش کنیم که باید فضا را برای فعالیت جوانان متخصص و متعهد باز کنیم.
وی توضیح داد: تا وقتی شرایط عرض اندام به جوانان داده نشود، نمی‌توان به اینکه مدیران کارآمد سال‌های بعد باشند امیدوار باشیم.
این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به طرح‌های پژوهشی دریافتی گفت: از ابتدای شورای پنجم تا کنون 450 عنوان اولویت پژوهشی از سازمان‌ها، معاونت‌های شهرداری، کمیسیون‌های شورا و دانشگاه‌های استان دریافت کرده‌ایم.
وی ادامه داد: تعدادی از این اولویت‌های پژوهشی به خاطر اینکه مختص کلانشهر کرج نبود از فرایند بررسی حذف شدند و در نهایت از میان آنها 50 مورد انتخاب شد.
عضو شورای شهر کرج ابراز کرد: طرح‌های پژوهشی ای که ساختار علمی منسجمی داشته و طبق بررسی‌ها به نتیجه ملموسی منجر می‌شدند در شورای پروهشی مطرح و در نهایت سه مورد از آنها به قرارداد منتهی شد که یکی از آنها در حوزه زنان سرپرست خانوار و دو مورد دیگر در حوزه محیط زیست است.
دشتگرد ادامه داد: مبالغ اختصاص یافته به این پروژه‌ها زیا نبود ولی قطعا شهر و شهروندان از نتایج آنها منتفع می‌شوند.
عضو شورای شهر کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تخصص گرایی در کمیسیون‌های شورای شهر ادامه داد: اعضای تمامی کمیسیون‌ها بر مبنای تخصص انتخاب شده و افزایش تعداد کمیسیون‌ها از پنج به 9 مورد گواه همین ادعا است.
دشتگرد در ادامه به ضرورت تخصص گرایی در بدنه شهرداری تاکید کرد وگفت: اعضای شورا اصراری به جابه جایی افراد در صندلی‌های مدیریتی شهرداری ندارند ولی حدااقل انتظار این است که اگر مدیری در حوزه فعالیت خود تخصص ندارد برای بالابردن دانش و توانمندی‌های خود تلاش کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af