ایرنا/فرماندار عجب شیر بر ضرورت اجرای طرح پارکبان به منظور ساماندهی ترافیک شهری تاکید کرد.
عادل اصغرپور روز شنبه در جلسه شورای ترافیک شهرستان عجب شیر افزود: متأسفانه هم اکنون خیابان‌ها و معابر داخل شهر و بویژه خیابان امام خمینی (ره) گنجایش پارک خودروهای شهروندان را ندارد و ساماندهی و برخورد با خودروهای متخلف ضروری است.
وی گفت: علاوه بر ضرورت کنترل مسائل ترافیکی، عوامل راهداری و سازمان ترافیک شهرداری نیز باید نسبت به اجرای سریع‌تر طرح پارکومتر در این شهر اقدام کنند.
وی افزود: همچنین ایجاد هرگونه سرعت کاه باید در کمیته فنی شورای ترافیک بررسی و بعد از نظر کارشناسی و تصمیم گیری و با مصوبه شورای ترافیک اجرا شود و بدون مصوبه شورای ترافیک اجرا و ایجاد هرگونه سرعت کاه ممنوع است.
فرماندار عجب شیر ادامه داد: برخی سرعت کاه های ایجاد شده در مناطق شهری غیر استاندارد هستند و به خودروهای شهروندان خسارت می زنند و نیاز است این سرعت کاه ها با رنگ آمیزی و تابلوهای هشدار دهنده، مشخص شوند.
اصغرپور همچنین خواستار اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی از طریق پلیس و شهرداری و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان عجب شیر شد و اظهار داشت: آموزش‌های لازم و موارد مربوط به رعایت قوانین و الزامات راهنمایی و رانندگی و حتی حضور پلیس در مدارس در بحث فرهنگ ترافیک داده شود تا با فرهنگ سازی مشکلات ترافیکی را به حداقل برسانیم.
وی لازمه کاهش تصادفات و مرگ و میر و مجروحین رانندگی را اجرای برنامه‌های آموزشی از طریق عوامل راهور و شهرداری بیان کرد و گفت: تغییر و بازنگری در نصب تابلوهای شهرستان و برخورد با رانندگان متخلف و افرادی که در حین رانندگی رفتارهای خطرناک دارند و سلامت و ایمنی مردم را به مخاطره می‌اندازند باید از طریق مراجع قانونی صورت گیرد.
وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات شهرستان عجب شیر در حوالی ۳۰ کیلومتری شهرستان اتفاق می‌افتد افزود: اقدامات لازم در این خصوص توسط راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس راه انجام شده و با استفاده از نظریه های کارشناسی در تلاش هستیم آمار تصادفات را کاهش دهیم.
شهرستان عجب شیر با ۷۱ هزار جمعیت در ۹۸ کیلومتری جنوب غرب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf