ایرنا/رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود از آغاز اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان خبر داد و گفت: قبل از آغاز این طرح، ۴۹۰۰ فرد مبتلا به فشار خون بالا شناسایی شده اند.
جواد بابایی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش بینی می شود تا پایان این طرح که تا ۱۵ تیرماه ادامه می یابد ۱۰ هزار فرد مبتلا به فشار خون بالا در شهرستان شناسایی شده و تحت درمان قرار گیرند.
وی گفت: فشارخون عامل بروز بیماری های قلبی و مغزی و نارسایی کلیوی است و در جامعه تعداد زیادی از افراد به این بیماری مبتلا هستند یا در خطر مواجهه با آن قرار دارند و با توجه به اینکه این بیماری فاقد علایم خاص است لذا بسیاری از مبتلایان از آن بی خبرند.
وی اضافه کرد: مصرف نمک اصلی ترین عامل اصلی افزایش فشار خون است از این رو به افراد دارای فشار خون توصیه می شود در مصرف نمک دقت کرده و فشار خون خود را مرتب کنترل کنند.
بابایی خاطرنشان کرد: در این طرح هیچ گونه مراجعه به درب منازل نداریم و ارایه خدمات در این طرح در پایگاه های سیار و ثابت این شبکه انجام می شود.
وی افزود: افراد در مراجعه به پایگاه‌های سنجش فشار خون، کارت ملی یا شماره ملی خود را به همراه داشته باشند و یا می توانند با ورود به سایت salamat.gov.ir با خود اظهاری، فشار خون خود را در این طرح ثبت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf