باشگاه خبرنگاران/مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان امروز از بازدید ۱۳۰ هزار نفر گردشگر از آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی استان اصفهان همزمان با تعطیلات عید سعید فطر خبر داد.
امروز ۱۸ خرداد ماه، فریدون الله یاری با اعلام این مطلب اظهار کرد: بررسی آمار‌های موجود حاکی است از تاریخ ۱۴ خرداد ماه و آغاز تعطیلات عید سعید فطر تا پایان روز جمعه ۱۷ خردادماه، تعداد ۱۳۰ هزار نفر گردشگر از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان بازدید به عمل آورده اند.
وی افزود: با توجه به تعطیلی برخی بنا‌های جهانی استان همچون کاخ چهلستون به دلیل سم پاشی و دفع آفات، این بنا‌ها از روز ۱۶ خردادماه به گردشگران خدمات رسانی نمودند. با این وصف در مجموعه جهانی باغ فین کاشان و کاخ چهلستون در شهر تاریخی اصفهان به ترتیب بیشترین تعداد گردشگر را به خود اختصاص داده اند.
الله یاری ادامه داد: با توجه به مطلوبیت نسبی هوا و همچنین جریان داشتن زاینده رود پیش بینی می‌شد امسال نسبت به سال گذشته گردشگران بیشتری به استان سفر کنند، بر همین اصل تلاش کردیم تا جاذبه‌های بیشتری جهت بازدید گردشگران مهیا شود، بنابراین با تمهیدات اندیشیده شده برخی بنا‌ها و مجموعه‌های تاریخی همچون: شهر تاریخی و زیرزمینی "اوئی" در نوش آباد در شمال استان اصفهان که به دلیل اختلاف در نحوه بهره برداری بسته شده بود، پیش از تعطیلات عید سعید فطر بازگشائی شد، لذا آمار‌ها حاکی از استقبال گردشگران از این جاذبه‌ها بوده است.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های اندیشیده شده در راستای توزیع متوازن گردشگری در پهنه استان، در طول تعطیلات عید سعید فطر شاهد حضور گسترده گردشگران از داخل و خارج استان در راستای بازدید از جاذبه‌های طبیعی استان اصفهان بودیم به گونه‌ای که گزارشات حاکی است، محور‌های شمالی، مرکزی، غرب و جنوب استان مقصد صد‌ها هزار گردشگر طبیعت گرد بوده است، در همین راستا گزارشات حاکی از اقامت بیش از ۸۵ هزار گردشگر در شهرستان سمیرم در جنوب استان در طی تعطیلات عید سعید فطر بوده است.
الله یاری همچنین افزود: محور گردشگری غرب استان که در حال حاضر از آب و هوای مطبوع و همچنین اقلیم زیبا و منحصر به فردی برخوردار است، مقصد بسیاری از گردشگران طبیعت گرد بوده است به گونه‌ای که ظرفیت اقامت در شهرستان چادگان در روز ۱۶ خرداد تکمیل شد و مسئولان ستاد سفر شهرستان ناگزیر به گشودن در‌های حسینیه‌ها و ورزشگاه‌ها به روی گردشگران شدند.
مدیر کل میراث فرهنگی استان تصریح کرد: آمار‌های موجود در سایر شهرستان‌های غرب استان حکایت از تردد نزدیک به یکصد هزار خودرو در فریدن بزرگ، خوانسار و گلپایگان در طی تعطیلات دارد که این نکته خود نشان دهنده استقبال گسترده گردشگران از جاذبه‌های طبیعی در کنار جاذبه‌های تاریخی این مناطق است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18