آخرین خبر/ با پایان ماه مبارک رمضان و شروع زودهنگام سفرهای تابستانی، تصادفات در استان خراسان جنوبی افزایش یافت و آمار ۸ کشته و ۶۴ مجروح طی ۵ روز به ثبت رسید.
رئیس پلیس راه استان خراسان جنوبی روز شنبه اظهار داشت: با شروع زودهنگام سفرهای تابستانی، تردد در جاده‌های خراسان جنوبی افزایش یافت که متأسفانه با عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و نقص در برخی جاده‌های استان، تصادفات فوتی و جرحی طی روندی صعودی افزایش یافت.
سرهنگ علیرضا رضایی گفت: در ۵ روز گذشته طی ۴ فقره تصادف فوتی ۸ نفر جان خود را از دست دادند و ۳۲ فقره تصادف نیز ۶۴ مجروح بر جا گذاشت که بیشترین علت تصادفات واژگونی و خروج از جاده با ۵۱ درصد، عدم توجه به جلو با ۳۳ درصد و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه با ۲۱ درصد بوده است.
وی با بیان اینکه ۵۲ درصد تصادفات در محورهای اصلی رخ داده است افزود: با عنایت به آماده باش ۱۰۰ درصدی کارکنان ستادی و اجرایی پلیس راه در خراسان جنوبی، روز جمعه پرحادثه ترین روز در تعطیلات گذشته بوده و سهم ۲۷ درصدی از تصادفات را به خود اختصاص داده است.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با گلایه از برخی کاربران جاده‌ای در رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی ادامه داد: به رغم توصیه‌های پلیس مبنی بر رعایت قوانین و مقررات، متاسفانه شاهد حرکات خطرساز و حادثه آفرین در جاده‌های استان هستیم و عامل اصلی تصادفات بنا به نظر کارشناسان خطای انسانی تشخیص داده شده است.
وی با بیان اینکه خودروهای سواری با ۶۵ درصد بیشترین نقش را در تصادفات جاده‌ای داشته اند و ۴۴ درصد متوفیان و ۵۱ درصد مجروحان ۲۰ تا ۴۰ سال داشته اند تصریح کرد: ۵۶ درصد متوفیان راننده و ۵۸ درصد مجروحان سرنشینان خودرو بوده اند.
سرهنگ رضایی با درخواست از شهروندان مبنی بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی گفت: متاسفانه تصادفات در تعطیلات ۵ روز گذشته حوادثی دردناک را رقم زد و تعدادی از شهروندان و هموطنان ما را داغدار کرد که علی رغم نقص فنی و استاندارد نبودن برخی از خودروها و اشکالات هندسی در نقاط حادثه خیز جاده‌ها، از نقش بازیگران اصلی این حوادث که همان رانندگان بی احتیاط هستند نمی‌توان غافل شد که مهم‌ترین عامل تصادفات طی این مدت در جاده‌ها بوده اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7