باشگاه خبرنگاران/معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت استان اصفهان از آغاز مرحله چهارم توزیع شکر به میزان 7 هزار تن از امروز در استان اصفهان خبر داد.
اسماعیل نادری با اشاره به این‌ که مرحله چهارم توزیع شکر از امروز آغاز شده، گفت: توزیع شکر در شهر اصفهان از طریق فروشگاه‌های بزرگ انجام می‌شود و مشکلی در شهر اصفهان نداریم، اگر در شهرستانی مشکل کمبود شکر وجود دارد مردم به رئیس اداره صنعت معدن مراجعه و بررسی کنند که سهمیه اختصاص‌یافته از سوی اداره کل به چه صورت توزیع شده است.
وی ادامه داد: در مجموع مراحل قبل 11 هزار تن شکر برای مصرف صنف و صنعت و 5 هزار و 562 تن شکر برای مصرف خانوار توزیع و در این مرحله نیز 3 هزار تن شکر برای مصرف صنعت و 4 هزار تن برای مصرف صنف و خانوار توزیع می‌شود.
معاون امور بازرگانی اداره کل صمت استان اصفهان تصریح کرد: شکر به میزان کافی در انبارهای بازرگانی منطقه‌ای موجود است و توزیع شکر در چند مرحله بعد از عید بین واحدهای صنعتی که شکر ماده اولیه آن‌هاست و واحدهای توزیع‌کننده شکر مصرفی خانوار انجام شده و مشکلی از این بابت در استان نداریم.
وی با اشاره به اینکه در دو مقطع زمانی ماه مبارک رمضان و عید نوروز مصرف شکر افزایش می‌یابد و در حال حاضر پیک تقاضا را سپری کرده‌ایم ادامه داد: شکر در شهرستان‌ها بر اساس سرانه جمعیتی و سهمیه صنف و خانوار انجام شده و رئیس اداره در هر شهرستان این سهمیه را میان اصناف و خانوار تقسیم می‌کند، قیمت شکر فله‌ای خانوار 3 هزار تومان و شکر صنعت 3 هزار و 400 تومان درب کارخانه است.
اسماعیل نادری ادامه داد: قیمت شکر بسته‌بندی 900 گرمی، 4 هزار تومان است و توزیع بالاتر از این قیمت تخلف است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هجوم تقاضا برای هر کالایی مشکل‌ساز است، شکر خام و سفید در انبارها موجود است و کارخانه‌ها 24 ساعته در حال سفید کردن شکر برای عرضه به بازار هستند و اگر مردم آرامش خود را حفظ کنند در کوتاه‌مدت مشکل شکر نخواهیم داشت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18