تسنیم/ مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی گفت: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ‌بیرجند را به عنوان پاک‌ترین شهر ایران اعلام کرد.
حسن اکبری ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند اظهار داشت: هدف از این دیدار برقراری ارتباط و تعامل هرچه بهتر حفاظت محیط زیست استان با شورای اسلامی شهربیرجند در راستای اجرایی و عملیاتی کردن برنامه‌های محیط زیستی شهرستان و استان است.
وی گفت: روز جهانی محیط زیست و هفته محیط زیست بهانه‌ای است تا با انجام یکسری اقدامات و برنامه‌ها ، افکار عمومی را به توجه به مسائل و مباحث محیطی زیستی معطوف کنیم.
مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به شعار سال جاری هفته محیط زیست که "کاهش آلاینده‌ها و پسماند، آسمان آبی، زمین سبز" نامگذاری شده اظهار داشت: خود شعار محیط زیست حاوی پیام خاصی است و اینکه زمانی که ما از آسمان آبی و زمین سبز صحبت می‌کنیم هشداری است برای اینکه توجه ما بیشتر به این موضوعات جلب شود.
اکبری با اشاره به سخنرانی‌های معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه اینکه بیرجند به عنوان پاکترین شهر ایران شناخته شده است گفت: این نشان دهنده فرهنگ پذیری مردم و نگاه خوب مردم به محیط زیست است.
وی بیان کرد: در قانون مدیریت پسماند تکلیف شده که از سال 1390 تفکیک زباله از مبدا انجام شود که متاسفانه تاکنون این مهم در استان محقق نشده است.
مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی از اعضای شورای شهر درخواست کرد تا بازیافت قانونمند و تفکیک از مبدا در بیرجند هرچه سریعتر آغاز و عملیاتی شود.
اکبری اظهار امیدواری کرد: مردم خراسان جنوبی هماهنگونه که در بحث پسماند و مدیریت زباله، بیرجند موفق عمل کرده در زمینه کاهش مصرف پلاستیک نیز که باعث آلودگی آب و خاک می‌شود نیز حساسیت از خود نشان دهند.
در این دیدار هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند در زمینه تشکیل سازمان مدیریت پسماند در شهر بیرجند، برگزاری همایش شهر پاک با محوریت بیرجند پاکترین شهر ایران، پارک حیات وحش، آموزش و فرهنگسازی، ورود محیط زیست استان به مباحث مربوط به شهرسازی و تخریب درختان و فضای سبز شهری، ساخت و سازهای غیر مجاز در روستاهای اطراف بیرجند، تغییر کاربری‌ها، انعقاد تفاهم نامه‌های آموزشی بین شورا و محیط زیست، راه‌های کاهش مصرف پلاستیک در بین عموم مطالبی مطرح شد و در زمینه همکاری با حفاظت محیط زیست استان اعلام آمادگی کردند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7