ایسنا/معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: وزارت بهداشت به دنبال پیشگیری است در این راستا کمپین فشار خون را آغاز کرده که در این کمپین 40 میلیون ایرانی که بالای 30 سال دارند شرکت کنند. همچنین بعد از این کمپین، کمپین دیابت را هم راه اندازی می‌کنیم تا با پیشگیری، میزان نیاز بستری شدن افراد را کمتر کنیم.
قاسم جانبابایی در بازدید از مراکز درمانی شهرستان گلپایگان و جلسه با کادر درمانی این شهرستان، اظهار کرد: اگر خواهان راه‌ اندازی مرکز سرطان در بیمارستان آیت‌الله گلپایگانی شهر گوگد هستید در هفته جاری پروانه بیمارستان با گرایش سرطان را صادر و پزشک مورد نیاز را تأمین می‌کنیم. بیمارستان آیت الله گلپایگانی شهر گوگد مدت ها است که ساخته شده اما تجهیز نیست و فقط قسمت درمانگاه و MRI آن فعال است با دستور وزیر بهداشت از این مجموعه بازدید کردم و نهایتا بعد از بازدید پیشنهادهایی را ارائه کردیم تا این مجموعه هرچه زودتر تجهیز و نیروی انسانی آن تامین شود.
وی، ادامه داد: اگر پروانه این بیمارستان به اسم خیریه باشد دولت برای کمک به این مجموعه منع قانونی دارد. اگر این مجموعه با تعرفه خیریه اداره شود تنها می‌توانیم در تأمین پزشک متخصص کمک کنیم، اما اگر زیر نظر خیریه اداره شود و تعرفه و پروانه آن دولتی باشد می‌توانیم در تأمین تجهیزات نیز به این مجموعه کمک کنیم.
جانبابایی ادامه داد: طی چند ماه آینده دستگاه دیالیز مورد نیاز بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان تامین خواهد شد و بخش NICU را هم راه اندازی خواهیم کرد. همچنین در سال جاری کمبود پزشک متخصص بیمارستان امام حسین(ع) رفع خواهد شد. در طی بازدید از این بیمارستان قرار شد توزیع دارو انجام شود.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت به دنبال پیشگیری است، بنابراین در این راستا کمپین فشار خون را آغاز کرده است و سیاست گذاری شده که در این کمپین 40 میلیون ایرانی که سنی بالای 30 سال دارند شرکت کنند. همچنین بعد از این کمپین، کمپین دیابت را هم راه اندازی خواهیم کرد تا بتوانیم با پیشگیری، میزان نیاز بستری شدن افراد را کمتر کنیم.
همچنین حسین یارمحمدیان فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: بیمارستان آیت‌الله گلپایگانی شهر گوگد 40 سال است که ساخته شده، اما در حال خاک خوردن است و لازم است امروز یک تصمیم عاجل برای آن گرفته شود. گلپایگان دارای دو سد است و وجود این دو سد سندی است که این شهرستان توسعه می‌یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18