تسنیم/ در روزهای اخیر به صورت مستمر شاهد وقوع آتش سوزی در مراتع، جنگل‌ها و مزارع در مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل وقوع رعد و برق و صاعقه بوده‌ایم، موضوعی که مجدد سازمان هواشناسی نسبت به وقوع آن هشدار داده است.
صاعقه و رعد و برق به جان مراتع و جنگل‌های این کهگیلویه و بویراحمد افتاده است به گونه‌ای که هکتارها جنگل در دو روز گذشته در منطقه حفاظت شده خائیز حدفاصل مرز کهگیلویه و بویراحمد و استان خوزستان طعمه حریق شده است.
هواشناسی در خصوص احتمال صاعقه در کهگیلویه و بویراحمد هشدار می‌دهد و توصیه می‌کند: برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از «رعد و برق » و « صاعقه» همراه با رگبار موقتی، مردم از تردد و استقرار در مناطق مرتفع و کوهستانی خودداری کنند.
آماده باش محیط زیست
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: محیط بانان در 72 ساعت آینده به دلیل احتمال وقوع حریق‌های ناشی از صاعقه در مناطق حفاظت شده استان در آماده باش کامل هستند.
محسن جعفری‌نژاد افزود: باتوجه به اعلام هواشناسی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب برای سه روز آینده رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید پیش بینی شده است.
وی با اشاره به احتمال وقوع آتش سوزی‌های ناشی از رعد و برق در مناطق حفاظت شده عنوان کرد: از امروز به مدت 3 روز تمامی مرخصی‌های نیروهای محیط زیست لغو می‌شود و باید در مناطق حضور داشته باشند تا در صورت نیاز برای اطفای حریق در کمترین زمان ممکن اقدام کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277