ایرنا/استاندار زنجان گفت: هم‌اکنون بیش از ۷ میلیون تن، پسماند روی وجود دارد که به نفع مردم این استان تعیین تکلیف خواهد شد.
فتح‌الله حقیقی روز شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه ۲ اقدام در خصوص پسماند روی انجام خواهد شد، اظهار داشت: اول اینکه پسماند تولیدی موجود با مکان‌یابی صورت‌گرفته طی ماه‌های آتی در مکان مورد نظر، تعیین تکلیف می‌شود.
وی افزود: دوم اینکه پسماند ایجادی جدید نیز در مکان مشخصی مدیریت و تعیین تکلیف می‌شود.
حقیقی خاطرنشان کرد: نسبت به عرضه خاک انگوران از طریق بورس نیز اختلاف نظر وجود دارد که باید بررسی و جوانب مختلف در نظر گرفته شده و سپس اقدام مناسب صورت پذیرد.
استاندار زنجان با تاکید بر جمع‌بندی مشکلات و موانع مربوط به صادرات استان، گفت: آن‌هایی که در داخل استان قابل رفع باشند با توجه به تفویض اختیارات دولت به استانداران، مرتفع شده و مابقی نیز با برگزاری جلسه و رایزنی با مسئولین از طریق دولت پیگیری می‌شود.
وی تصریح کرد: علاوه بر بیان مشکل باید راهکار حل آن‌ها نیز از سوی بخش خصوصی ارائه شود.
حقیقی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۸۹ مورد از سوی دولت به استانداران، تفویض اختیار شده و مواردی نیز در حال طی مراحل تصویب هستند که در آینده، تفویض اختیار خواهند شد.
مقام عالی دولت در استان زنجان در خصوص پنجره واحد صادراتی، گفت: می‌توان به جای حضور نماینده اتاق بازرگانی، نمایندگانی از دستگاه‌های ذی‌ربط نیز در این پنجره حضور داشته باشند که این امر، انگیزه‌ای به صادرکنندگان می‌دهد.
این مسئول خاطرنشان کرد: امروز وظیفه تمام مسئولین، آرام‌سازی جامعه است تا بتوانیم مشکلات را تا حد توان در سایه آرامش حل کنیم.
حقیقی با بیان اینکه وضعیت امروز به اوج دشمنی استکبار و استبداد رسیده است، اظهار داشت: نوکران استکبار در منطقه نیز از آن‌ها حمایت می‌کنند و هرچند گروهک تروریستی داعش را با هزینه‌های هنگفت به وجود آوردند اما به زمین بایر خورده و با شکست مواجه شدند.
این مسئول ادامه داد: دشمن با وجود شکست در منطقه باز هم به دشمنی خود ادامه می‌دهد که باید با ایجاد آرامش در جامعه در برابر آن‌ها ایستادگی کرد.
وی خاطرنشان کرد: هیأت اندیشه‌ورز خوبی متشکل از واردکننده، صادرکننده، چهره‌های دانشگاهی و تعدادی از مدیران استان تشکیل شده که موضوعات مختلفی در آن بحث و تبادل نظر می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd