آنا/مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: در این استان آثار شاخصی از جمله‌ پل‌های تاریخی وجود دارد که در صدد هستیم تا آنها را به ثبت جهانی برسانیم.
سید امین قاسمی در خصوص تهدید‌های پیش‌ رو در حوزه میراث فرهنگی کشور اظهار کرد: نزدیک به ۶ هزار آثار تاریخی در استان لرستان شناسایی شده است که حدود ۲۵۰۰ اثر آن ثبت ملی شده است.
وی افزود: در این استان آثار شاخصی از جمله‌ پل‌های تاریخی وجود دارد که در صدد هستیم تا آنها را به ثبت جهانی برسانیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: همانطور که مشخص است استان لرستان لقب مادر پل‌های تاریخی را به خود گرفته است که باید ثبت جهانی شوند.
قاسمی عنوان کرد: البته اعتبارات دولت برای میراث فرهنگی و آثار تاریخی ضعیف است و توانایی اینکه به طور کلی به مرمت آثار بپردازد را ندارد زیرا اعتباراتی که می‌دهد قطره چکانی است.
وی گفت: باید بافت‌های قدیمی و آثار تاریخی مرمت شوند که این کارها به جز کمک گرفتن از حوزه بخش خصوصی میسر نیست زیرا دولت به تنهایی نمی‌تواند تمام بافت‌های تاریخی را احیا کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان افزود: باید بخش خصوصی برای بافت‌های قدیمی و آثار تاریخی کاربری متفاوتی را تعریف کند تا هم احیا و هم اینکه بشود از آنها استفاده کرد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9