شبستان/ سعید برخوری گفت: به دلیل عدم مبارزه جدی استان های همجوار با پوره های ملخ، متاسفانه این ملخ ها به مرحله پروازی رسیده اند و شاهد ورود دستجات ملخ پروازی از این استان ها به جنوب کرمان هستیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با اشاره به روند مبارزه با ملخ هایی صحرایی طی ۲ ماه گذشته در جنوب کرمان، گفت: به منظور مبارزه با ملخ صحرایی، با تلاش های شبانه روزی تاکنون قریب 120 هزار هکتار از زمین های جنوب کرمان که درگیر ملخ صحرایی بوده اند، سم پاشی شده است.
سعید برخوری افزود: در روند مبارزه با این ملخ ها، تقریبا جازموریان پاک سازی شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با بیان این مطلب که هم اکنون در حال مبارزه با ملخ های پروازی هستیم، ابراز داشت: به دلیل عدم مبارزه جدی استان های همجوار با پوره های ملخ، متاسفانه این ملخ ها به مرحله پروازی رسیده اند و از آنجایی که در این مرحله می توانند تا شعاع 200 الی 300 کیلومتری پرواز کنند شاهد ورود دستجات ملخ پروازی از هرمزگان و سبستان و بلوچستان به جنوب کرمان هستیم.
وی بیان داشت: بیشترین منطقه ای که هم اکنون درگیر ملخ های صحرایی است، شهرستان قلعه گنج است که به دلیل همجواری با استان هرمزگان ورود دستجات ملخ پروازی به این منطقه بیشتر است.
برخوری ادامه داد: بخشی از شهرستان فاریاب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان درگیر ملخ هستند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، با اشاره به این که به محض ورود دستجات ملخ، سریعا با آن ها مبارزه می شود، اضافه کرد: خوشبختانه تاکنون خسارت مالی عظیمی گزارش نشده است.
وی با بیان این مطلب که سم پاشی به وسیله هواپیما و تراکتور انجام می شود، عنوان کرد: بخشی از بودجه مبارزه با ملخ صحرایی از طریق استان و سازمان حفظ نباتات کشور تأمین شده است اما با توجه به ورود ملخ های پروازی از استان های همجوار، هزینه های مبارزه بیش از بودجه های تخصیص یافته است.
برخوری بیان داشت: روند مبارزه با دستجات ملخ ادامه دارد و ممکن است تا تیر ادامه یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00