فارس/ قدرت‌الله مهدیخانی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین در گفت‌وگویی بیان داشت: با هماهنگی‌های لازم صبح امروز یک اکیپ متخصص غواصی از نیروهای آتش‌نشانی جهت یافتن پیکر نوجوان ۱۰ ساله به منطقهٔ الموت اعزام شده‌اند.
وی افزود: طی این روزها نیروهای هلال‌احمر به‌شدت درگیر این ماجرا بوده‌اند ولی متأسفانه تلاش‌های بی‌وقفهٔ این عزیزان تاکنون بی‌ثمر بوده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین ادامه داد: این اتفاق در الموت‌غربی، روستای هیر حادث شده و فرد غرق‌شده اصالتاً متعلق به همان منطقه بوده است ولی محل زندگی‌اش در قزوین بوده و برای ایام تعطیلات عیدفطر همراه خانواده به این منطقه سفر کرده بودند.
مهدیخانی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما در این خصوص این است که این نوجوان قطعاً فوت شده است، ولی یافتن جنازهٔ او زمان‌بر است، چون این رودخانه در برخی مناطق حالت آبشار دارد و آب از ارتفاع چند متری سرازیر می‌شود و در برخی مناطق نیز چاله وجود دارد، شدت آب هم بسیار زیاد است و همهٔ این موارد باعث به تعویق افتادن این ماجرا می‌شود.
وی اعلام کرد: نیروهای هلال‌احمر تمام نقاط چنین منطقهٔ صعب‌العبوری را به‌صورت نقطه‌ای بررسی کرده‌اند.
این مسؤول تصریح کرد: این رودخانه از شعبه‌های شاهرود است و طول آن چندین کیلومتر است، احتمال ما این است که یا رودخانه این نوجوان را به‌سمت منجیل برده است و یا جنازه در همان قسمت‌هایی که حالت آبشارگونه دارد، لابه‌لای سنگ‌ها گیر کرده است.
وی اظهار کرد: در گذشته در منطقهٔ سد طالقان نیز این موارد پیش آمده است که در آن‌ها مجبور شده‌ایم آب سد را قطع کنیم، اما در این مورد امکان قطع آب شاهرود یا انحراف و هدایت آن به مکانی دیگر وجود ندارد و چنین کاری شدنی نیست.
مهدیخانی در ادامه عنوان کرد: امکان تجسس از طریق سگ‌های امدادی هلال‌احمر نیز وجود دارد اما این کار تا فروکش شدن آب منطقه امکان‌پذیر نیست.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین در پایان گفت: در این منطقه تاکنون نیروهای مردمی و نیروهای هلال‌احمر مشغول فعالیت بوده‌اند که صبح امروز نیز اکیپی از غواصان و آتش‌نشانان به منطقه اعزام شده‌اند که امید داریم تلاشی موفقیت‌آمیز داشته باشند.
در ایام تعطیلات عید سعید فطر و در جریان بارندگی‌های بهاری، در دوحادثه جداگانه سه نفر در قزوین غرق شدند که در یکی از حوادث، نوجوان 10 ساله‌ای در روستای هیر در الموت در رودخانه غرق شده و تلاش‌ها برای یافتن پیکر وی تاکنون بی‌نتیجه مانده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9