ایرنا/ورزش ملکشاهی محروم از استخر و فضای ورزش های آبی است و همین موضوع جوانان علاقه مند به ورزش شنا را به رودخانه ها و سد چم گردلان و مخاطرات مرگ آور کشانده است.
شنا همیشه از محبوب ترین و پرطرفدارترین ورزش ها بوده که بویژه جوانان و نوجوانان علاقه خاصی به این رشته ورزشی دارند و در روزهای گرم تابستان هیچ تحرکی بهتر از شنا کردن نیست، اما متأسفانه شهرستان ملکشاهی فاقد هیات ورزش شنا برای ساماندهی جوانان پرشور و علاقه مند بوده و البته دلیل این امر نبود سالن استخر شنا است.
در این شهرستان تنها یک استخر شنا به صورت بخش خصوصی فعالیت دارد که آن هم فاقد استانداردهای لازم بوده و بیشتر مواقع فعال نیست و به هیچ وجه جوابگوی خیل عظیم علاقه مندان به این رشته مفرح ورزشی نیست، لازم است مسئولان ورزش شهرستان و استان در این زمینه چاره اندیشی کنند چرا که هجوم جوانان برای شنا به رودخانه‌ها و سد چم گردلان مخاطرات مرگ آور برای را به همراه داشته و خواهد داشت.
جوان علاقه مند به ورزش شنا و شهروند ملکشاهی در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: بارها برای شنا مجبور به رفتن به سد چم گردلان و رودخانه‌های اطراف شده‌ایم.
محسن کاظمی با بیان اینکه ورزش ملکشاهی فاقد هیات ورزشی و سالن استخر شناست افزود: بارها شاهد حوادث تلخ و منجر به مرگ جونان علاقه مند به ورزش شنا در این شهرستان بوده‌ایم که برای گذراندن اوقات فراغت به رودخانه‌ها و سد چم گردلان پناه برده‌اند.
یکی دیگر از شهروندان نیز با انتقاد از وضعیت کنونی خواستار توجه جدی تر مسئولان به ورزش شنا شد و گفت: نباید این همه استعداد و شوق جوانان به ورزش شنا را نادیده گرفت.
مدیر اداره ورزش و جوانان ملکشاهی گفت: متأسفانه به دلیل نبود فضا و سالن استخر شنا هیئت ورزش شنا در این شهرستان شکل نگرفته و به شدت این خلأ احساس می‌شود.
امیر صالحی اظهار داشت: احداث سالن استخر شنا نیازمند اعتبارات ویژه ای بوده و در حال حاضر از توان این اداره خارج است و البته بارها نبود و نیاز به استخر شنا به مسئولان ورزش استان منعکس شده است.
فرماندار شهرستان نیز اظهار داشت: هر چند این مقوله خیلی وقت پیش باید عملیاتی می‌شد اما با توجه به نیاز جوانان شهرستان در صورت مساعدت و همکاری اداره کل ورزش استان روند احداث استخر شنا در دستور کار قرار خواهد گرفت.
محمد تاسمه با اشاره به اقدامات انجام گرفته دولت تدبیر و امید در حوزه ورزش شهرستان اظهار داشت: از چند سال گذشته سالن‌های مجهز و استانداردی در رشته‌های مختلف احداث شده و در خصوص احداث استخر شنا نیز برنامه ریزی لازم صورت خواهد گرفت.
به هر حال انچه که مشهود است نیاز جوانان علاقه مند و ورزش شهرستان به استخرهای استاندارد ورزش شنا است که امید است این مقوله در دستور کار مسئولان قرار گیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a