تسنیم/معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: کمبود واکسن فلج اطفال تزریقی در ایلام گزارش نشده است.
راضی ناصری‌فر صبح امروز در ارتباط با بیماری فلج اطفال در استان ایلام، ضمن رد هرگونه مورد بیماری فلج اطفال در استان اظهار داشت: کمبود واکسن فلج اطفال تزریقی در ایلام گزارش نشده است.
وی گفت: واکسن تزریقی فلج اطفال (پولیو) از شهریور 94 با هدف ریشه کنی سریع تر فلج اطفال در جهان به برنامه واکسیناسیون ملی کشورمان اضافه شد؛ این واکسن در چهار ماهگی به کودکان تزریق می شود و پدر و مادرها، آن را در کنار واکسن خوراکی فلج اطفال و واکسن‌های پنجگانه دریافت می‌کنند.
ناصری‌فر افزود: تزریق این واکسن در ایلام انجام می‌شود و همه اطفال متولد اول فروردین به بعد در این استان که موفق به تزریق واکسن فلج اطفال نشدند می توانند آن را دریافت کنند.
وی با تاکید بر اینکه اطفالی که واکسن تزریقی فلج اطفال را دریافت نکرده اما قطره خوراکی به آنها خورانده شده است، دچار مشکل نخواهند شد، تصریح کرد: با اینحال به والدین توصیه می شود که برای افزایش سطح ایمنی کوکان خود و در راستای تحقق اهداف جهانی ریشه کنی فلج اطفال برای دریافت واکسن تزریقی به مراکز بهداشت مراجعه کنند.
ناصری‌فر عنوان کرد: مردم استان ایلام مطمئن باشند هیچ کمبودی در ارتباط با واکسن فلج اطفال تزریقی در ایلام گزارش نشده است و شهروندان در صورت مشاهده مشکل در این زمینه با شماره 33334544 گروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم‌پزشکی تماس حاصل فرمایند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a