تسنیم/ این مجرم باید 18 ماه حبس را به دلیل نگهداری 2 گرم و 35 سانتی گرم هروئین تحمل می‌کرد که به دلیل فقدان سابقه کیفری، اقرار به جرم و پیش‌بینی اصلاح، این شخص با صدور رای جایگزین تحت نظارت 24 ساعته سامانه مراقبت الکترونیک قوه قضائیه با استفاده از پابند هوشمند به مدت 18 ماه در محدوده استان گیلان قرار گرفت.
مراقبت الکترونیک محکومان یکی از مجازات‌هایی است که قاضی می‌تواند به عنوان جایگزین حبس از آن استفاده کند. آیین‌نامه مراقبت الکترونیکی بر اساس تکلیف مواد 252 و 557 قانون آیین دادرسی کیفری در تاریخ 10 تیرماه 1397 توسط رئیس قوه قضائیه ابلاغ شد.
مراقبت الکترونیکی عبارت است از نظارت و کنترل فرد تحت مراقبت به صورت مستمر یا دوره‌ای، با استفاده از ابزار و تجهیزات الکترونیکی.
گروهی از محکومان به حبس که می‌توانند از نظام مراقبت الکترونیکی بهره‌مند شوند مشمولان ماده 62 قانون مجازات اسلامی سال 92 هستند؛ این ماده مقرر می‌دارد که: در جرائم تعزیری از درجه پنج تا درجه هشت، دادگاه می‌تواند در صورت وجود شرایط مقرر در تعویق مراقبتی، محکوم به حبس را با رضایت وی در محدوده مکانی مشخص تحت نظارت سامانه (سیستم) های الکترونیکی قرار دهد.
در پرونده موضوع این گزارش با توجه به اینکه میزان حبس درجه 6 است، محکوم می‌توانسته است از دوره مراقبت الکترونیکی به عنوان جایگزین بهره‌مند شود که قاضی نیز به همین حکم کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0