ایسنا/ ابوالفضل گودرزوند چگینی در گفت‌وگویی اظهار کرد: وجود بخشی از ساحل دریای خزر در شهرستان بندر انزلی فرصت بسیار مغتنمی است تا در کنار حضور گردشگران برای استفاده از این نعمت خدادای، فرهنگ غنی منطقه و آثار تاریخی و فرهنگی این شهرستان به گردشگران معرفی شود.
وی با اشاره به اینکه ۱۶ اثر ملی ثبت شده در انزلی وجود دارد، تصریح کرد: از جمله این آثار می‌توان به ساختمان دادگستری، ساختمان شهرداری، ساختمان بانک ملی، مدرسه شرف، مناره مسجد قایمیه، برج ساعت، هتل گل سنگ، مجموعه تاریخی میدان امام، پارک قدس، حافظیه، کلیسای مریم مقدس همچنین کاخ موزه اشاره کرد.
گودرزوند چگینی تاکید کرد: طی هماهنگی‌های صورت‌گرفته با شهرداری مقرر شده تا تابلوهای جدید دوزبانه برای راهنمایی بازید گردشگران از این اماکن در محل‌های مناسب و پرتردد شهر نصب شود.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بندر انزلی گفت: البته تعدادی از این آثار به عنوان ساختمان اداری استفاده می‌شود و امکان بازدید گردشگران از داخل این بناها امکان پذیر نیست.
گودرزوند چگینی با اشاره به اینکه تولید صنایع دستی در شهرستان بندر انزلی یکی از زمینه‌های اشتغال و معرفی فرهنگ منطقه است، تاکید کرد: ۳۴ فروشگاه عرضه صنایع دستی در نقاط مختلف انزلی فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه یکی از مولفه‌های مهم ایجاد زمینه ماندگاری گردشگران، فراهم آوردن زیرساخت‌های رفاهی و اسکان است، تصریح کرد: ۸۶ واحد اقامتی در شهرستان مجوز فعالیت دارند.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بندر انزلی با بیان اینکه نرخ واحدهای اقامتی بر اساس درجه‌بندی و امکاناتی است که در اختیار مشتریان قرار می‌دهند، گفت: نرخ اجاره واحدها باید در معرض دید نصب شده باشد.
گودرزوند چگینی با اشاره به اینکه در تعطیلات هفته گذشته شکایت و گزارشی مبنی بر اعلام نارضایتی مسافران از قیمت‌های واحدهای اقامتی بندر انزلی اعلام نشده است، تاکید کرد: همه واحدها ملزم هستند نرخ مصوب را در معرض دید نصب کنند و مشتریان نیز در صورت هرگونه اعتراض و شکایت می‌توانند مراتب را جهت پیگیری با ۴۴۴۴۲۰۶۳ مطرح کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0