آخرین خبر/ مجتبی زارعی عضو مجمع گفتمانی دیده بان شفافیت مازندران در یادداشتی اعتراض خود را نسبت به عملکرد آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه در استان ابراز کرد، متن این یادداشت را در ادامه میخوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم
حضور حضرت آیت الله طبرسی زید عزه
نماینده محترم ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری
با سلام و احترام، این روزها مازندران حامل اخباری ناگوار پیرامون ورود برخی مسافرین سازمان یافته و هنجار شکن است؛ اگرچه مازندران یک استان توریستی و گردشگر پذیر است اما اخبار منتشره از برخی سواحل و سدّها ونیز کافه های برخی جاده های داخلی منتهی به سواحل در شرق ، غرب و مرکز استان گویای سازمان یافتگی های تشکیلاتی در هنجار شکنی است ؛ این در حالی است که این استان از حیث تاریخی مهد تشیع علوی و از حیث معاصریت ؛ واجد نقشی عظیم در انقلاب و دفاع مقدس است ؛ اعطای بیش از ده هزار شهید به شجرهٔ طیبهٔ انقلاب و دفاع مقدس سندی بر این ادعا است ؛
حضرت آیت الله ! غیبت حضرت عالی در یوم الله های اخیر و حساس عید سعید فطر و جمعهٔ مصادف با پانزدهٔ خرداد و نیز در صحنه نبودن و قیام نکردن علیه حرکت سازمان یافته و هنجار شکنانهٔ برخی مسافر نماها و طبقهٔ نوکیسه و بورژوای پایتخت برای فرزندان بسیجی امام خمینی رضوان الله علیه و امام خامنه ای مد ظله و تودهٔ مردمان متدین مازندران موجب حیرت و تأسف است ؛ مگر حضرت عالی ، مسوول عالی ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان نیستید ؟ چرا نهیب نمی زنید !؟ با عرض معذرت از شما استاد محترم ؛ اگر کارها را رها کردید چه اصراری بر حفظ این منصب مهم اجتماعی و فرهنگی دارید ؟ آیا ما را و هویت تاریخی مان را به داماد خود که بصورت عاریه در منصب تماس فرهنگی و مذهبی شهر و دفتر قرار گرفته وا می نهید ؟ آیا شکل و محتوای این مسولیت های خطیر قابل واگذاری است ؟
مازندرانی ها هنوز خروش امام خمینی رضوان الله علیه را فراموش نکردند ؛ آنگاه که با استظهار از غیرت و شرف مردمان متدین این استان خطاب به عناصر تشکیلاتیِ بی غیرتی ها و بی حجابی ها در سواحل فرمود: مگر مازندرانی می گذارند که شما سواحل و اماکن استان را عشرتکده کنید ؟! مگر مازندرانی می گذارند این اماکن مثل زمان شاه شود ؟!
ورود مدیریت محترم و جدید دادگستری استان ، دادستانی و نیروی انتظامی به این صحنه ها خوب بود ؛ خدا به آنها قوت دهد اما هرگز کافی نیست ! به چه دلیل حضرت عالی و دفتر نمایندگی استان جلودار سازماندهی های عاقلانه و بازدارنده فرهنگی ، تربیتی و آموزشی و قانونی در باره «فقهِ توریسم» و « فقهِ گردشگری » نیستید ؟! آیا یک ملت و فرهنگ و تاریخ را به داماد خود واگذار می کنید ؟ ایراد خطبه در نماز فطر و یا واگذاری ایراد خطبه ها به غیر مؤثرین در این برههٔ حساس چه معنایی و چه اثری دارد ؟ آیا زمان خروش و قیام تان علیه ندانم کاری های دستگاههای مسوول فرا نرسیده است ؟! آیا دستگاههای فرهنگی ، گردشگری و دیگر مدیریت های ذیربط برای تابستان پیش روی دارای یک برنامهٔ هدفمند ، اثر بخش و متناسب با رفاه گردشگران همراه با حفظ حرمت ، عفت و کرامت این استان کُهن شیعی هستند ؟! اگر هستند برای افکار عمومی اعلام کنید ؛ و اگر برنامه ای علمی ، فرهنگی و رفاهی و در عین حال بازدارنده برای اشرار مسافر نما وجود ندارد راه را برای بسیجیان ، طلاب فاضل و جوانان باز کنید ٔ تا ادارهٔ با نشاط فرهنگی استان را در فصل تابستان بعهده گیرند ؛ خواهید دید هم شبکه های ماهواره ای خارج نشین و هم بهایی های رخنه کرده در استان مأیوس خواهند شد و هم نشاط و رونق در صنعت گردشگری در فصل پیش روی برای جوانان جویای کسب و کار شکل خواهد گرفت ؛
و یا با عرض معذرت؛ اگر حضرت عالی خسته هستید و اکنون اگر پس از سال ها خدمت اما به دلیل پیچیده و چند لایه شدن مأموریت ها از حیث جسمی قادر به بسیج عمومی دستگاهها و ائمه جمعه و جماعات جوان و انقلابی استان در ارائه راه حل ها ، نظارت ها و اخذ گزارش عملکرد از دستگاههای مسوول ذیربط مازندران نیستید.
در کمال ادب و با همان احترام یک بسیجی روزهای جنگ حضور شریف تان ، متواضعانه درخواست می کنم برای صرفه در وقت و جهت ورود فقیهان انقلابی ، پاکدست ، باسواد و مردمی، میدان را باز بفرمایید تا خدایی ناکرده ، حرکت های غیر مسوولانه و سهل انگارانه و یا تقصیر کارانهٔ برخی دستگاههای ذیربط ، پشت کُندی فعالیت ها و ایفای وظایف نهاد نمایندگی رهبر مظلوم انقلاب پنهان نشود ؛
همه می داتند ؛ ما بی شک استانی گردشگر پذیر هستیم ؛ ما دارای آب ، خاک و محیط زیستی نشاط آور و پربرکت هستیم ؛ باید از این منظر برای مردم استان ارزش افزوده ایجاد کنیم و برای ایرانیان شور و نشاط مدنی و فرح انگیز ؛ اما باید طرحی نو در انداخت که هم صنعت توریسم رونق یابد و هم هویت دینی و انقلابی استان از دستبرد راهزنانِ توریسمْ نما، مصون و محفوظ بماند ؛ راستی ! چرا از دولت های ادوار و نیز از این دولت محترم نمی خواهید با استفاده از منابع ملی ؛ استان را در ادارهٔ فرهنکی و تفریحی میلیون ها ایرانی قویا مورد حمایت قرار دهند ؟ چرا دولت و مجلس را در این باره مورد بازخواست قرار نمی دهید ؟
.....منتظر اقدام شما استاد محترم هستیم ؛ بی شک ضد انقلاب و گروهک بهایی رخنه کرده در استان برای تابستان در استان مازندران و بلکه استان های ساحلی برنامه دارد ؛ البته جوانان انقلابی ، ائمهٔ جمهٔ و جماعات انقلابی و کشاورزان خداجو و روستاییان و شهروندان این دیار علوی معطل نخواهند ماند و در قصور و تقصیر های صاحب منصبان « آتش به اختیار » اقدام خواهند کرد !
دوام توفیقات شما در خدمت به فرهنگ و هویت تاریخی مازندران را از خدای بزرگ خواستارم
مجتبی زارعی
عضو مجمع گفتمانی دیده بان شفافیت مازندرانهمراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9