ایرنا/ ولی بهره‌مند روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: بررسی نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای هواشناسی نشان دهنده استقرار هوای گرم در جو کهگیلویه و بویراحمد است.
وی افزود: به سبب شرایط همرفتی و ریز موج‌های ضعیف در برخی نقاط استان طی سه روز آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری و گاهی با افزایش ابر پیش بینی می‌شود.
بهره مند بیان کرد: طی این مدت در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و تند باد لحظه‌ای به ویژه در مناطق مرتفع استان دور از انتظار نخواهد بود.
وی عنوان کرد: استقرار هوای گرم تا روز چهار شنبه ادامه خواهد داشت و در روزهای پنجشنبه و جمعه و شنبه نیز حدود ۲ درجه بر روند گرمای هوای استان افزوده می‌شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته گچساران با بیشینه دمای ۴۳.۶ درجه سانتی گراد گرمترین و یاسوج با کمینه دمای ۱۵ درجه سانتی گراد خنک ترین نقاط استان بوده اند.
دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران کهگیلویه و بویراحمد را در سال زراعی ۹۷و ۹۸ از نظر میانگین بارندگی استان‌ها در رتبه دوم پربارش ترین ها اعلام کرده است.
سال‌هایی که کمتر از میانگین بلند مدت در منطقه‌ای باران ببارد را خشکسالی و بیشتر از این میانگین را ترسالی می‌خوانند.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277