ایسنا/ علی‌اکبر قربانلو در گفت‌وگویی با اعلام این خبر اظهار کرد: این پرنده های قاچاق از سوی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود و با همکاری عوامل انتظامی گلوگاه شهید نوری شاهرود کشف شدند.
وی با بیان اینکه این جوجه میناها از یک خودروی عبوری کشف شده افزود: حفاظت محیط‌زیست با هرگونه قاچاق و فروش پرنده برخورد می‌کند.
رئیس حفاظت محیط‌زیست شهرستان شاهرود در پاسخ به پرسشی در خصوص سرنوشت پرنده‌های کشف شده گفت: باتوجه به اینکه این پرنده‌ها، جوجه هستند حداقل باید برای دوماه در محیط‌زیست نگهداری شوند تا بتوان آنها را مهیای رهاسازی کرد. اگرچه از آنجا که این جوجه‌ها از ابتدا به صورت دستی تغذیه شدند در صورت رهاسازی با مشکل جدی مواجه می‌شوند.
قربانلو با بیان اینکه مینا پرنده‌ای است که صداها را تقلید می‌کند افزود: این پرنده برخی آواهایی که در پیرامونش شنیده می‌شود را تقلید می‌کند.
وی از تشکیل یک پرونده قضایی در این ارتباط خبر داد و افزود: فرد متخلف پس از تکمیل پرونده در اختیار دستگاه قضایی شهرستان قرار گرفت.
رئیس حفاظت محیط‌زیست شهرستان شاهرود همچنین از دستگیری یک شکارچی و کشف یک قبضه اسلحه شکاری خبر داد و گفت: این شکارچی متخلف در ارتفاعات تپال دستگیر شده است.
وی ادامه داد: روز جمعه مامورین گروه سیار محیط زیست شاهرود هنگام گشت و کنترل و پیاده‌روی از ارتفاعات تپال صدای چند تیر شنیده که پس از دوربین‌کشی، شکارچیان را شناسایی و دستگیر می‌کنند.
قربانلو از کشف یک قبضه سلاح گلوله‌زنی از این شکارچی خبر داد و تصریح کرد: این سلاح گلوله‌زنی دوربین‌دار دارای مجوز بوده و به همراه آن یک دوربین شکاری نیز از این شکارچی متخلف کشف شد.
رئیس حفاظت محیط‌زیست شهرستان شاهرود همچنین از تشکیل پرونده‌ای برای این شکارچی متخلف خبر داد و گفت: این فرد متخلف نیز پس از تکمیل پرونده در اختیار دستگاه قضایی شهرستان قرار گرفت.
وی از برخورد جدی و قانونی این اداره با شکارچیان متخلف خبر داد و افزود: همکاران ما با حضور و رصد و پایش مداوم زیستگاه‌های استان با متخلفین شکار به شدت برخورد خواهند کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c