باشگاه خبرنگاران/مدیر شبکه دامپزشکی ریگان از ضبط ومعدوم سازی بیش از ۲۰۰ کیلوگرم از مواد خام دامی غیر قابل مصرف طی بازرسی های ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبر داد.
محسن دهقانیان گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌ های خام دامی و سردخانه و رستوران‌ها و مراکز جمع آوری شیر و محصولات لبنی انجام شد بیش از دویست کیلوگرم فرآورده خام دامی از جمله گوشت قرمز و سفید و شیر غیر قابل مصرف ضبط و معدوم سازی شده است.
وی افزود: شهروندان با رعایت نکات بهداشتی به منظور پیشگیری از بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان به ویژه بیماری تب کریمه کنگو از خرید گوشت قرمز بدون مهر و لیبل دامپزشکی و همچنین گوشت قرمز از پیش چرخ شده، مرغ قطعه بندی شده فاقد هویت و یا با بسته بندی غیر مجاز بدون تاریخ تولید و انقضا خودداری کنند.
مدیر شبکه دامپزشکی ریگان تصریح کرد: رعایت مسائل بهداشتی از قبیل پوشیدن ماسک و دستکش و عینک کار در هنگام ذبح دام و نگهداری گوشت تازه به مدت ۲۴ساعت در دمای یخچال در پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو موثر است.
دهقانیان بیان داشت : شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی را به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع داده و یا با شماره تماس ۰۳۴۴۴۳۶۰۲۰۹ تماس حاصل نمایند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00