حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه شهدای مدافع حرم برای مبارزه با منافقان، سلفی های تکفیری، داعش، صهیونیست ها و استکبار شهید شدند،گفت:۶۰۰ آیه درباره جهاد و جنگ در قرآن وجود دارد در صورتی که درباره خمس یک آیه در قرآن است.
حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی در مراسمی در دارالقرآن علامه طباطبایی که با حضور خانواده شهدای مدافع حرم در بیت این مفسر قرآن کریم برگزار شد،اظهار داشت: روز قیامت بهشتی وجهنمی یکدیگر را می بینند و هرکسی هرکجایی باشد یکدیگر را مشاهده می کند، در دنیا خداوند ستار العیوب است و روز قیامت چیزی پنهان نمی ماند.
مدیر مدرسه علمیه حضرت ابوالفضل(ع) قم، با بیان اینکه قیامت را روز می گویند چون همیشه روز است، تصریح کرد: در قیامت خورشید و ماه وجود ندارد و شمس و قمری در کار نیست، اگر اهل بهشت و یا جهنم باشیم اهل بیت(ع) را می بینیم، ولی باید با اعمال خود کاری کرده تا همنشین آنها باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین عابدی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم برای مبارزه با منافقان، سلفی های تکفیری، داعش، صهیونیست ها و استکبار شهید شدند،تصریح کرد:۶۰۰ آیه درباره جهاد و جنگ در قرآن وجود دارد در صورتی که درباره خمس یک آیه در قرآن است.
وی تصریح کرد: هیچ قصه ای در قرآن به بزرگی قصه جنگ تبوک که در سوره توبه است وجود ندارد که از سوره «یوسف» هم مفصل تر است که تبوک درباره جنگی است که با منافقان بود و به سوره رسوا کننده منافقان معروف است که اعای اسلام دارند اما در حقیقت مسلمان نیستند.
حجت الاسلام والمسلمین عابدی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع)بیان کرد: هرکس حرف خدا و رسول الله را گوش دهد روز قیامت با پیامبر(ص) و امام علی(ع) وامام حسن(ع) وامام حسین(ع) و حضرت زهرا(س) است.
استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: نبیین همان رسول خدا(ص)، صدیقین امیرالمومنین و حضرت زهرا(س)، شهدا امام حسنین، صالحین از امام سجاد(ع) تا امام یازدهم و امام دوازدهم هستند و اگر حرف این بزرگان را گوش دهیم روز قیامت آنان را خواهیم دید.
حجت الاسلام والمسلمین عابدی گفت: روزی پیامبر(ص) فرمود فردا می خواهیم به جنگ تبوک برویم آن زمان آنقدر گرم بود که کسی که کفش نداشت نمی توانست به دلیل داغی زمین در آن نبرد شرکت کند لذ ا یکی از اصحاب گفت من پول کفش ندارم و مرکب هم ندارم و پیامبر(ص) فرمودند من هم چیزی ندارم به شما بدهم.
وی تصریح کرد: پیامبر خدا(ص) در این جنگ ۲۵ هزار سرباز داشت، شخصی به ایشان گفت شما در جنگ بدر ۳۱۳ نیرو داشتی الان ۲۵ هزار سرباز و وضعیت خوبی داری. پیامبر به وی فرمودند بله اما شما برو ببین چند مومن و چند منافق در میان آنان است آن شخص رفت و آمد و گفت ۲۵ سرباز داری و بقیه منافق هستند.
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه گروهک تروریستی داعشی می گفت ما مسلمانیم اما بزرگترین دشمن اسلام و قرآن هستند،ادامه داد: شهدای مدافع حرم به دنبال دنیا و مال اندوزی نبودند، شهدای مدافع حرم به دنبال حرف رهبرمعظم انقلاب و ولی فقیه و خدا و پیامبر(ص) بودند در روز قیامت هم با آنان هستند.رهمراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99