ایسنا/ آیین معارفه سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.
در این آیین که امروز(19 خرداد) برگزار شد، دکتر فرزین معتمدی به عنوان سرپرست هلال احمر استان کرمانشاه معرفی و از خدمات آرش لهونی مدیرعامل پیشین تقدیر شد.
حسن علایی رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر کشور در این مراسم از تدوین برنامه پنج ساله برای جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: این برنامه راهبردهای اساسی برای حرکت جمعیت را طی پنج سال آینده مشخص می کند و در چارچوب برنامه پنج ساله توسعه کشور تدوین شده است.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان‌ها نیز باید در قالب این برنامه پنج ساله حرکت کنند، یادآور شد: توقع داریم سرپرست جدید هلال احمر استان کرمانشاه نیز این برنامه را سرلوحه کارهای خود قرار دهد.
علاییبا اشاره به اینکه استان کرمانشاه طی چند سال اخیر از استان‌های رده اول کشور در زمینه مخاطرات طبیعی بوده، خاطرنشان کرد: اگرچه حوزه امداد و نجات در استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اما سایر بخش‌های فعالیت جمعیت هلال احمر نباید در سایه حوزه امداد و نجات مغفول بماند.
رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر کشور از سرپرست جدید جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه خواست مقوله توسعه خانه‌های هلال را مدنظر قرار دهد و افزود: با توجه به محدودیت‌های اعتباری که در جمعیت هلال احمر داریم امیدواریم استانداری کرمانشاه از محل اعتبارات استانی کمک‌هایی را برای حمایت از این جمعیت در نظر بگیرد.
وی در پایان از عملکرد خوب استان کرمانشاه برای مدیریت سیل بهار امسال نیز قدردانی کرد و افزود: خوشبختانه با اقداماتی که در کرمانشاه انجام شد، خسارت ناشی از سیل بسیار کاهش یافت.
در ادامه فریدون نوری عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر نیز با اشاره به گستردگی حوزه کاری جمعیت هلال احمر، خاطرنشان کرد: حوزه‌های کاری این جمعیت معادل دو تا سه وزارتخانه است.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر نباید سیاسی و دولتی شود، یادآور شد: متاسفانه اکنون شاهد آن هستیم که این جمعیت تا حدودی خصولتی شده و دخالت‌های بخش دولتی در آن قابل مشاهده است.
نوری بر لزوم قانون‌مداری در جمعیت هلال احمر هم تاکید کرد و افزود: نباید افرادی که در هلال احمر مشغول کار می‌شوند قانون گریز شوند و تا به سِمتی رسیدند دست به فعالیت‌های خودسرانه بزنند.
عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر با اشاره به انتصاب سرپرست جدید جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: برخی قصد داشتند از افراد غیربومی برای این منصب استفاده کنند که ما با توجه به توانمندیهایی که در مدیران استان داشتیم به این موضوع ورود کرده و مانع از گزینش مدیران غیربومی شدیم.
وی تاکید کرد: سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اگر فردی توانمند باشد به سِمت مدیرعاملی نیز خواهد رسید، اما اگر توانمندی نداشته باشد هر چقدر هم که افراد مهم پشتش باشند ارتقا پیدا نخواهد کرد.
مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور نیز کرمانشاه را از استان‌های پیشتاز در زمینه مدیریت سیل بهار امسال اعلام کرد.
وی افزود: در جریان این ماجرا شاهد همکاری خوب بین مجموعه مدیریتی استان و همچنین جمعیت هلال احمر بودیم که نتیجه آن کاهش پیامدها و خسارات ناشی از سیل بود.
آرش لهونی مدیرعامل پیشین جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه نیز با اشاره به اقداماتی که طی چند وقت اخیر در هلال احمر استان انجام شده، گفت: از زمانی که مدیریت جمعیت را برعهده گرفتم استان درگیر حوادث مختلفی از جمله سیل و زلزله بود.
وی با بیان اینکه پیامدهای زلزله کرمانشاه هنوز هم ادامه دارد، افزود: اگرچه این حادثه به خوبی در استان مدیریت شد، اما پیامد حوادثی به این بزرگی در تمام دنیا و کشورهای پیشرفته تا مدت‌ها ادامه دارد.
به گفته لهونی پس لرزه‌های این زلزله نیز همچنان ادامه دارد و شاهد لرزه‌های 6.4 ریشتری هم بودیم که در نوع خود زلزله‌ای بزرگ محسوب می‌شود، اما به خوبی و با پای کار بودن همه نیروهای بخش‌های مختلف مدیریت شد.
مدیرعامل پیشین جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اعلام کرد: اگرچه در مجموع ۷۰ میلیارد تومان به خانوارهای زلزله زده کرمانشاه از محل کمک‌های مردمی جمعیت هلال احمر پرداخت شد، اما اخیرا به 5300 خانوار جا مانده که منازل آنها تخریبی نوع یک بود مبلغ 2.3 میلیون تومان اهدا شد که از محل اعتبارات داخلی جمعیت هلال احمر بود.
لهونی با بیان اینکه در حوزه سیل اخیر هم اقدامات خوبی در استان کرمانشاه صورت گرفت، افزود: این اقدامات باعث شد سیل تلفات چندانی در استان نداشته باشد.
وی با بیان اینکه در شهرستان‌های زلزله زده برخی از کانکس‌ها در محل رودخانه و مسیل‌ها قرار داشت، یادآور شد: با اقدامات تشویقی که انجام شده این کانکس ها را از مسیر سیل جابجا کردیم و آسیبی به مردم وارد نشد.
لهونیدر باره زمان کوتاه فعالیت خود در جمعیت هلال احمر استان نیز گفت: پیش از این نیرویوزارت کشور بودم و به دلیل فشارهایی که به وزارت کشور وارد شد، علیرغم میل باطنی از فرمانداری جوانرود کنار رفتم و تصمیم بر این بود که در استان دیگر مشغول به خدمت شوم، اما در نهایت در جمعیت هلال احمر فعالیت کردم.
وی اظهار کرد: اکنون هم بسیاری از مردم منطقه اورامانات درخواست داشتند که به حوزه نمایندگی مجلس وارد شوم و من نیز با اعلام استعفای خود به این حوزه ورود کردم.
فرزین معتمدی سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه نیز ابراز امیدواری کرد، جمعیت هلال احمر کرمانشاه در تمام کشور سرآمد شود و افزود: تلاش می‌کنیم هلال احمر کرمانشاه به برندی در کل کشور و حتی دنیا تبدیل شود.
در پایان این مراسم از زحمات آرش زره‌تن لهونی قدردانی و فرزین معتمدی به عنوان سرپرست جمعیت هلال احمر کرمانشاه منصوب شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :