ایسنا/ فرماندار کرمانشاه با تاکید بر ضرورت برخورد جدی با کشتار غیرمجاز دام در شهر کرمانشاه، از برخورد عملیاتی با متخلفان در روزهای آینده خبر داد.
فضل الله رنجبر در جلسه ای که امروز (۱۹ خرداد) به منظور برخورد با کشتار غیرمجاز دام در سطح شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه گزارشات زیادی داریم که عده ای اقدام به ذبح دام خارج از ضوابط بهداشتی در سطح کرمانشاه می‌کنند که این اقدام علاوه بر اینکه سلامت عمومی مردم را به مخاطره می‌اندازد، چهره زشتی به شهر داده است.
فرماندار کرمانشاه تأکید کرد: اگر با کشتار غیرمجاز دام در سطح شهر کرمانشاه برخورد نشود، این موضوع گسترش پیدا کرده و چه بسا به مرکز شهر هم سرایت پیدا کند.
رنجبر با بیان اینکه برخورد با عرضه غیرمجاز دام در کرمانشاه همت جمعی می طلبد، از همه ادارات خواست تا با پشتیبانی مقامات قضایی برای برخورد با کشتار غیرمجاز دام پای کار بیایند.
رنجبر اضافه کرد: اگر در برخورد با متخلفان کشتار غیرمجاز دام محکم و قوی پای کار باشیم، موفق خواهیم شد و پس از آن به سراغ مرغ زنده رفته و زنده فروشی مرغ را نیز جمع می کنیم.
وی در ادامه با بیان اینکه برای مقابله با کشتار غیرمجاز دام باید کار را از یک نقطه و مثلاً شهرک دولت آباد شروع کنیم، تصریح کرد: گزارشات زیادی از کشتار غیرمجاز دام در محله دولت آباد داریم، کما این که راسته بازارهای کشتار دام در این محله در حال ایجاد شدن است.
فرماندار کرمانشاه تأکید کرد: نباید در برخورد با کشتار غیرمجاز دام کوتاه بیاییم.
وی با بیان اینکه ابتدا باید کار را با تذکر و اخطار دادن شروع کرده و بعد از آن وارد فاز عملیاتی شویم، تاکید کرد : کشتار غیرمجاز دام در معابر عمومی یک تخلف آشکار بوده که برای مقابله با آن نیاز به تعریف برنامه عملیاتی داریم.
وی در ادامه با انتقاد از حامیان کشتار دام در معابر گفت: شغل قصابی تعریف دارد و قصابان باید ضمن داشتن کارت بهداشتی، امکانات لازم برای نگهداری گوشت را داشته باشند، این درحالیست که کشتار دام در معابر و در گوشه و کنار شهر به هیچ عنوان بهداشتی نیست و سلامت عمومی جامعه را به مخاطره می‌اندازد.
در ادامه این نشست مقرر شد اکیپی با حضور نمایندگان شهرداری، دامپزشکی و نیروی انتظامی از غروب فردا( ۲۰ خرداد) با مراجعه به افرادی که در محله دولت آباد اقدام به کشتار دام در معابر می کنند، ضمن اخطار جدی به آنها، متخلفان را در جریان برخورد عملیاتی در روزهای آینده بگذارند.
همچنین قرار شد بنرهای حاوی پیام های مخاطرات مصرف گوشت دام کشتار شده به صورت غیر مجاز در سطح شهر نصب شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :