تسنیم/ بهمن رحمتی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارشناسان موسسه استاندارد در بازرسی از بازار 4 تولید کننده فیلتر هوای غیر استاندارد شامل دنا فیلتر، فیلتر داوودی، فیلتر نظری و فیلتر حسینی را پلمب کردند.
وی با اشاره به اینکه این واحدها فاقد پروانه کاربرد علامت استاندارد و سایر مجوزهای قانونی بودند، عنوان کرد: فیلترهای هوای تولیده شده توسط آن‌ها بی کیفیت و غیراستاندارد بوده است.
رحمتی با بیان اینکه 3 هزار فیلتر هوای بی کیفیت و غیر استاندارد از این واحدها کشف شد، ابراز کرد: فیلتر هوای خودرو مشمول استاندارد اجباری بوده و تولید و عرضه این کالا بدون داشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد ممنوع و جرم است.
وی خواستار دقت بیش از پیش مصرف کنندگان هنگام خرید فیلتر هوا به علامت استاندارد و کد 10 رقمی شد و افزود: فیلتر هوای استاندارد مانع واردکردن صدمات به اجزای داخلی خودرو و کاهش میزان مصرف سوخت می‌شود.
مدیرکل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: مصرف کنندگان می‌توانند برای اطمینان از اصالت نشان استاندارد درج شده بر روی محصولات، شماره 10 رقمی ذیل علامت استاندارد را به سامانه 10001517 پیامک کنند که در صورت معتبر بودن پروانه کاربرد علامت استاندارد، تمامی مشخصات فرآورده و واحد تولیدی، تاریخ اعتبار پروانه استاندارد، نوع استاندارد و استان محل تولید، در پاسخ استعلام دریافت می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277