ایرنا/ حبیب بنی رستم روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در شبکه دامپزشکی آستارا گفت: این مقدار فرآورده خام دامی فاسد در ماه رمضان به ارزش ۴۰ میلیون ریال از قصابان و مرغ فروشان کشف و ضبط شد.
سرپرست شبکه دامپزشکی آستارا افزود: در آستانه فصل تابستان شبکه دامپزشکی آستارا برای امنیت غذایی در این شهرستان، علاوه بر گشت های مستقل,، گشت های مشترک را با همکاری شبکه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، شیلات، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف دایر کرده است.
وی بیان کرد: عرضه و فروش مرغ و اردک محلی زنده، پرکنده و بدون رعایت موازین بهداشتی ممنوع است و عرضه آنها بیماری های مسری از قبیل آنفلوانزا و عفونت های دستگاه گوارشی را شایع می کند.
بنی رستم، همکاری دامداران آستارا با اجرای طرح واکسیناسیون تب مالب را خواستار شد و گفت: ۱۰ هزار راس گاو و گوساله در قالب این طرح واکسینه می شوند و تب مالت یا بروسلوز از بیماری های مشترک انسان و دام است و طیف وسیع پستاندار اهلی و وحشی را مبتلا می کند و سبب سقط جنین، کاهش شیر و نازایی دام می شود.
در شهرستان آستارا ۴۹ واحد قصابی و ۹۵ واحد مرغ فروشی فعال است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0