ایسنا/رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری زاهدان ضمن تشریح برخی اقدامات و برنامه های سازمان، ضرورت همگام بودن با تکنولوژی روز در مدیریت شهری را مورد تاکید قرار داد و گفت: هدف ما در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات حرکت به سوی هوشمندسازی زیرساخت های مدیریت شهری است و بودجه سازمان نیز بر همین اساس قرار گرفته هست.
زهرا احمدی افزود: در دنیای امروز مدیریت شهر بر پایه اصول سنتی گذشته عملا قابل اجرا نیست و باید به سوی هوشمند سازی شهر پیش برویم .
احمدی در ادامه کرد: با راه‌ اندازی بسترهای هوشمندسازی نه تنها مشکلات بسیاری در شهرحل خواهد شد بلکه در آینده نیز به محلی برای درآمد تبدیل خواهد شد. نگاه ما به این نوع هزینه‌ها بعنوان نوعی سرمایه‌گذاری است‌؛چراکه در درازمدت شاهد کاهش هزینه های جاری و تسهیل امور خواهیم بود .
وی در ادامه افزود: به جهت تسهیل در امور ارتباطی تا کنون اقدامات مهمی توسط این سازمان صورت گرفته که می توان به اتصال شبکه ارتباطی برخی مناطق به فیبر نوری اشاره کرد. همچنین تغییر بستر ارتباطی سازمان‌های تابعه شهرداری زاهدان از وایرلس به بستر های پایدار، پر سرعت و امن، مستند سازی شبکه ساختمان شماره ۲ شهرداری زاهدان (پارکینگ طبقاتی سعدی) و اصلاح زیرساخت شبکه آن از دیگر اموریست که در دستور کار این سازمان قرار داشته و به زودی عملیاتی خواهند شد .
احمدی با اشاره به برگزاری قرعه کشی جوایز خوش حسابی عوارض نوسازی شهرداری زاهدان در آینده ای نزدیک، ادامه داد: نرم افزار مرتبط جهت سهولت و رعایت عدالت در امر قرعه کشی تهیه شده است.
وی در ادامه با اشاره به دریافت و پرداخت الکترونیکی عوارض شهرداری تاکید کرد: اگر دریافت و پرداخت عوارض شهری به صورت سیستمی انجام شود نه تنها برای شهروندان صرفه‌جویی‌ در وقت و هزینه را در پی خواهد داشت بلکه در سلامت شهر و بهبود کیفیت زندگی نیز مفید خواهد بود و در همین راستا، سازمان اقدامات در خور توجهی انجام داده است .
وی گفت: خرید نرم افزارهای تخصصی واحدهای مختلف شهرداری، سخت افزارهای مورد نیاز، ارتقاء شبکه داخلی و ساماندهی ارتباطات فعلی، پشتیبانی نرم افزارها و سخت افزارهای موجود، آموزش و ارتقاء سطح دانش همکاران سازمان و ...، از جمله فعالیت هایی است که در سازمان به صورت دائمی در حال انجام است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c