خبرگزاری خلیج فارس/۴ متهم پرونده تجاوز به دختران ایرانشهری از سوی دادگاه به ۳ بار اعدام محکوم شدند.
حجت‌ الاسلام والمسلمین موحدی راد دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان در تشریح این خبر به میزان گفت: با توجه به پیگیری ۳ نفر از شاکی‌های پرونده و انجام تحقیقات، وقوع بزه در خصوص ۳ نفر از شاکی‌ها به اثبات رسید، بنابراین ۴ نفر از متهمین این پرونده هر کدام به ۳ فقره اعدام محکوم شدند.
رأی صادر و ابلاغ شده است و برای تأیید و ابرام یا رسیدگی به اعتراض محکومین و وکلای آن‌ها به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد. در صورت تأیید این حکم در دیوان عالی کشور در ملأعام و در یکی از میادین شهر اجرا خواهد شد.
حجت‌الاسلام و المسملین موحدی راد افزود: متهمین بابت آدم ربایی هر کدام به سه فقره ۱۵ سال حبس محکوم شدند و بابت سرقت اموال به سه فقره سه سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و رد مال به شکات محکوم شدند.
دادستان زاهدان گفت: متهمین بابت جراحات و صدمات روحی و معنوی به شاکی‌ها به پرداخت دیه و خسارت و بابت حمل سلاح غیرمجاز هر کدام به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند. رسیدگی به این پرونده از ۲۷ خرداد ۹۶ و همزمان با شکایت سه دختر جوان در ایرانشهر آغاز شد. شاکی‌ها اظهار داشتند از سوی چند مرد ربوده شده و مورد تعرض و سرقت قرار گرفته‌اند.
ماجرای تجاوز ایرانشهر چه بود؟
امام جمعه ایرانشهر در خطبه‌های نماز عید فطر سال پیش خبر ربوده شدن ۴۱ دختر ایرانشهری و تعرض به این دختران را فاش کرد و از دستگیری عامل اصلی این جنایت هولناک خبر داد و گفت: تلاش برای دستگیری همدستان او به‌طور گسترده ادامه دارد.
اما رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در رابطه با خبر منتشر شده درباره تجاوز به ۴۱ دختر ایرانشهری گفت: واقعیت این حادثه به شکلی که در فضای مجازی منتشر شده نبوده است. اخبار منتشر شده بنابر اظهارات یکی از امام جمعه‌ها بوده است و صحت ندارد.
حجت‌الاسلام حمیدی ادامه داد: کسانی که تاکنون به‌شکل رسمی شکایت کرده‌اند ۳ نفر بوده‌اند. در همین حال دکتررضا عبدی، رئیس پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان گفت: یکی از دختران جوان که شاکی پرونده بود به ما معرفی شد که طبق معاینات انجام شده توسط تیم پزشکی قانونی، تجاوز به دختر جوان تأیید شد. دختر جوان مدعی است که ۴ نفر او را به زور سوار ماشین کرده و با بردن به خانه‌ای، چهار نفره او را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند. قربانی این جنایت سیاه ۲۴ ساله بوده و دچار مشکلات روحی و روانی شده است.
طبق اظهارات دو نفر از شاکی‌ها وقتی آن‌ها از داروخانه بیرون می‌آیند توسط مردان پژو سوار ربوده می‌شوند. یکی از آن‌ها مدعی است که در بین راه چشم‌هایشان توسط مردان ناشناس بسته شده و موفق نشده‌اند مسیر را شناسایی کنند. اما یکی دیگر از شاکی‌ها که چشم‌هایش باز بوده مسیر را شناسایی کرده است.
طبق اظهارات قربانیان آن‌ها به خانه‌هایی در ایرانشهر انتقال داده و مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند که این خانه‌ها نیز شناسایی شده‌اند. وی ادامه داد: متهمان حدود ۳۰ سال سن دارند و دخترانی که قربانی شده‌اند سنشان بالای ۱۸ سال است. اتهامات آن‌ها آدم ربایی، ضرب و جرح، مزاحمت و تجاوز به عنف است که قوه قضائیه در حال بررسی این اتهامات است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c