باشگاه خبرنگاران/رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و گرد و خاک در شمال استان شعاع دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی زهک را به ۱۵۰۰ متر کاهش داد.
محمود دیانتی گفت: تا صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در شهر زهک به ۲۲ متر بر ثانیه معادل ۷۹ کیلومتر بر ساعت رسید و گرد و غبار حاصل دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی این شهر را به ۱۵۰۰ متر کاهش داد.
وی با بیان اینکه وزش این باد شدید علاوه بر کاهش دید افقی، کیفیت هوای زهک را نیز به شدت کاهش داد، افزود: برخی محور‌های مواصلاتی شمال استان نیز به سبب وزش باد شدید و خیزش گردوخاک با کاهش شدید دید افقی مواجه شدند.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی وزش باد‌های ۱۲۰ روزه همچنان در نواحی شمالی، نوار شرقی و مرز غربی استان ادامه دارد.
وی تصریح کرد: شدت وزش باد در نواحی شمال استان بیش از سایر نواحی برآورد می‌شود به طوریکه انتظار می‌رود بیشینه سرعت وزش باد در این منطقه به بیش از ۹۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پیش بینی می‌شود از امروز تا چند روز آینده دمای هوای نواحی شمال استان ۳ تا ۵ درجه سلسیوس کاهش یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c