باشگاه خبرنگاران/مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با شدت گرفتن سرعت وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال استان، غلظت ذرات معلق در هوای زابل ۱۰ برابر حد مجاز رسید.
محسن حیدری گفت: تا ساعت ۹ صبح امروز بیشینه سرعت لحظه‌ای باد در زابل به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید.
وی با بیان اینکه همچنان وزش باد در زابل ادامه دارد گفت: وزش این باد شدید دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به ۳۰۰۰ متر کاهش داد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در زهک نیز وزش باد شدید و گرد و خاک با سرعت ۷۹ کیلومتر بر ساعت میزان دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی این شهر را به ۱۵۰۰ متر کاهش داد.
حیدری با بیان اینکه بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی وزش باد‌های ۱۲۰ روزه همچنان در نواحی شمالی، نوار شرقی و مرز غربی استان ادامه دارد، گفت: شدت وزش باد در نواحی شمال استان بیش از سایر نواحی برآورد می‌شود به طوریکه انتظار می‌رود بیشینه سرعت وزش باد در این منطقه به بیش از ۹۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد.
مدیرکل هواشناسی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پیش بینی می‌شود از امروز تا چند روز آینده دمای هوای نواحی شمال استان ۳ تا ۵ درجه سلسیوس کاهش یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c