فارس/معاون فنی اداره‎‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام، از استقرار بیش از 10 برجک دیده‌بانی برای پیشگیری از آتش‌سوزی در جنگل‌های استان خبر داد.
حجت‌الله فتحی اظهار داشت: بیش از ۱۰ برجک دیده‌بانی به صورت دائم در مرتفع‌ترین نقاط طبیعی مستعد آتش‌سوزی، ایجاد شده که نیروهای یگان حفاظت به‌ صورت ۲۴ساعت در طول شبانه‌روز با تجهیزات کامل در این برجک‌ها با اشراف به تمام مناطق، وقوع آتش‌سوزی‌ها را رصد می‌کنند.
وی افزود: در سال‌های گذشته به‌ دلیل سهل‌انگاری شاهد آتش‌سوزی‌های متعددی در سطح استان بوده ایم و امسال برنامه‌های مختلفی به‌ منظور کاهش آتش‌سوزی و پیشگیری از آن‌ها در سطح جنگل‌های استان اندیشه شده است.
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام بیان کرد: با توجه به‌ اینکه حدود ۹۰ کانون بحرانی در استان شناسایی شده، در این کانون‌ها اقدامات کثیری جهت پیشگیری از حریق انجام شده است.
فتحی ادامه داد: وجود ۶۴۶ هزار مربع جنگل در استان ایلام باعث شده، پیشگیری از آتش‌سوزی از اهمیت بالایی برخوردار باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a