مهر/طبق اعلام کارشناسان هواشناسی امسال دمای هوا یک درجه افزایش یافته و تداوم گرما در استان ایلام طی دو هفته گذشته باعث افزایش مصرف آب و برق شده است.
کارشناسان هواشناسی استان ایلام اعلام کردند در خردادماه امسال دمای هوا در مقایسه با سال‌های گذشته یک درجه افزایش یافته است.
تداوم افزایش دما باعث بالا رفتن میزان مصرف آب و برق شده است، موضوعی که کارشناسان درباره افزایش میزان مصرف هشدار داده‌اند.
روزهای گرم در چند روز مانده به فصل تابستان در استان ایلام به اوج خود رسیده است، هر چند که فصل گرما هنوز از راه نرسیده ولی چند روزی می‌شود که دمای هوا افزایش یافته است.
در شهرستان‌های مرزی مهران و دهلران نیز دمای ۴۸ درجه ثبت شده است، این دو شهرستان سال گذشته دمای بالای ۵۰ درجه هم را تجربه کرده‌اند و قطعاً امسال هم باید در انتظار گرمای شدید هوا باشند.
یکی از شهروندان ایلامی اظهار داشت: دو هفته‌ای است که هوای بیشتر مناطق استان گرم شده و استفاده مردم از وسایل سرمایشی به اوج خود رسیده است.
محمد فتحی افزود: ما باید بدانیم در ساعات اوج مصرف وسایلی که مصرف آنها بالاست، استفاده نکنیم.
وی عنوان کرد: در بازده زمانی که مردم مصرف آنها بالا است، مصرف برق را تقسیم و در ساعات خاصی مصارف را انجام دهیم.
به هر حال رعایت الگوی مصرف برای جلوگیری از قطعی آب و برق در مواقع اوج گرما ضروری است، رعایت این نکته باعث می‌شود همه به صورت یکسان از نعمت آب و برق در فصل تابستان و موقع گرما بهره مند شوند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a