باشگاه خبرنگاران/سرهنگ علی جمالی رئیس پلیس فتا استان ایلام گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده قضایی به این پلیس با موضوع هتاکی و انتشار اکاذیب علیه شهردار و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر ایلام پرونده‌ای دراداره پلیس تشکیل شد و به دلیل حساسیت موضوع، رسیدگی به این پرونده به صورت جدی در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد مجرمان با ایجاد صفحاتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و تلگرام و انتشار اخباری کذب و هتک حیثیت و مزاحمت برای شاکیان شده بودند که با تلاش مأموران سایبری تعداد ۳ نفر از متهمان مورد شناسایی قرار گرفتند و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.
رئیس پلیس فتا ایلام بیان کرد: پس از تکمیل تحقیقات و بررسی ابعاد مختلف موضوع، مشخص شد مجرمان با طراحی یک سناریو و با انگیزه انتقام گیری از مجموعه شهرداری و برخی از اعضای شورای اسلامی اقدام به ایجاد صفحات جعلی و انتشار اخبار کذب در مورد آن‌ها کرده اند.
سرهنگ جمالی از عموم مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه جرایم رایانه‌ای موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به اداره پلیس اطلاع دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a