مهر/رئیس پلیس راه ایلام گفت: در سال جاری سبقت غیرمجاز عامل ۱۸ درصد از تصادفات جاده ای استان ایلام بوده است.
سرهنگ رضا همتی زاده اظهار داشت: سبقت غیر مجاز یکی از مهمترین عامل های اصلی تصادفات جاده ای است که از ابتدای سال تا کنون ۱۸ درصد از تصادفات جاده ای استان را به خود اختصاص داده است.
وی عنوان کرد: جاده های استان ایلام کوهستانی و پرپیچ و خم هستند و سبقت گرفتن در چنین جاده های بسیار خطرناک و حادثه آفرین است
وی افزود: رانندگانی که قصد سبقت گرفتن از وسایل نقلیه ای را که در جهت آنان حرکت می کنند را دارند، در محل های مجاز و در صورت لزوم پس از روشن کردن چراغ راهنما و یا با دادن علامت لازم تنها از سمت چپ آنها سبقت گیرند و پس از سبقت و طی مسافت کافی، بار دیگر با روشن کردن چراغ راهنما و یا با دادن علامت به طرف راست راه متوجه و در مسیر قبلی خود قرار گیرند به نحوی که راه وسیله نقلیه ای که از آن سبقت گرفته شده بسته نشود یا موجب تصادف نشود.
همتی زاده ادامه داد: با وجود این سبقت گرفتن از طرف راست وسیله نقلیه ای که در حال گردش به چپ است مجاز خواهد بود.
رئیس پلیس راه استان ایلام تصریح کرد: مسیری که راننده می خواهد برای سبقت گرفتن وارد آن شود باید تا فاصله دور و مطمئنی از طرف مقابل خالی از هرگونه وسیله نقلیه بوده و تفاوت سرعت بین وسیله نقلیه او و وسیله نقلیه جلویی برای سبقت کافی باشد تا به این ترتیب موجب به خطر انداختن خود و ترافیک سمت مقابل نشده باشد.
وی اضافه کرد: رانندگان وسایل نقلیه ای که از آنها سبقت گرفته می شود باید راه را برای وسیله نقلیه ای که در حال سبقت گرفتن است باز کنند و بر سرعت خود نیفزایند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a