ایسنا/معاون عملیات و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اعلام کرد: از ابتدای امسال تا کنون 10 حلقه مار که با ورورد به داخل خودرو منازل مسکونی باعث وحشت شهروندان شده بود با حضور به موقع آتش نشانان زنده گیری و در دامن طبیعت رها سازی شد.
صالح زندی آمار مارهایی که وارد منازل مسکونی شده بود را اعلام و اظهار کرد: هر ساله با گرم شدن هوا شاهد ورود خزندگان به ویژه مارها به داخل منازل مسکونی هستیم.
وی افزود: امسال نیز با توجه به افزایش پوشش گیاهی و شرایط آب و هوایی، ورود حیوانات موذی و به ویژه خزندگان از جمله مار به مناطق شهری افزایش یافته است .
معاون عملیات و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج عنوان کرد: ورود مارها به داخل منازل علاوه بر ایجاد وحشت برای شهروندان می تواند خطرناکی نیز داشته باشد.
زندی بیان کرد: از ابتدای امسال تا کنون 10 حلقه مار که با ورود به داخل خودرو منازل مسکونی باعث وحشت شهروندان شده بود با حضور به موقع آتش نشانان زنده گیری و در دامن طبیعت رها سازی شد.
وی اعلام کرد: پارک کردن خودرو در کنار باغ ها و دشت هایی که پوشش گیاهی مناسب دارند باعث می شود که مارها از طریق باز بودن شیشه و یا درب خودرو به داخل ماشین راه پیدا کنند و از این طریق هم مارها به داخل پارکنیگ منازل راه پیدا می کنند.
زندی عنوان کرد: شهروندان در این فصل سال از پارک خودروها در دشت های دارای پوشش گیاهی بلند خودداری و در صورت پارک خودرو در دشت ها و باغ ها نسبت به بسته بودن شیشه و درب خودرو خود اقدام و پس از بازگشت محل خودرو خود را با دقت بررسی کنند.
معاون عملیات و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج به شهروندان توصیه کرد: در صورت مواجهه با حیوانات خزنده بویژه مارها ضمن حفظ خونسردی و دور شدن از محل، با سامانه 125 تماس حاصل نمایند.
وی از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهد مار داخل منازل و یا خودروبه هیچ عنوان اقدام به صید آن نکنند و با اعلام به سازمان آتش نشانی، نیروهای عملیاتی این سازمان با پوشش خاص و دستگاه مارگیر نسبت به صید آن اقدام می کنند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34